Ballina Etiketimet Uashingtonit

Etiketim: Uashingtonit

Zëri i Amerikës: Rihapet Monumenti i Uashingtonit

Në kryeqytetin amerikan, të enjten u rihap për publikun Monumenti kushtuar George Uashingtonit, i cili ishte mbyllur prej disa vitesh për shkak të punimeve...

Beteja mes Moskës dhe Uashingtonit për Veriun e Kosovës

Gjatë ditës së sotme gazetat që konsiderohen se në Serbi janë të afërta me presidentin, Aleksander Vuçiç, kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...