Ballina Etiketimet Tuz

Etiketim: Tuz

Tuz, shqiptarët formojnë administratën dhe strukturat e qeverisjes

Pas zgjedhjeve të 3 marsit, ku banorët e komunës me shumicë të popullsisë shqiptare zgjodhën kryetarin e ri, Tuzi drejtohet nga vetë shqiptarët duke...

Shqiptarët lumturohen nga fitorja në Tuz, urime të mëdha nga Kosova

Zyrtarë të lartë të shtetit të Kosovës kanë uruar shqiptarët për fitoren në zgjedhjet në komunën e Tuzit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli,...

Shqiptarët fitojnë në Tuz, Agron Duka: Emocionuese

Dje Komuna e Tuzit zhvilloi zgjedhjet, nga ky fitues doli kualicioni shqiptar. Urimet nga politika shqiptare nuk kanë munguar. Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron...

Tuzi voton, kandidati shqiptar: Të bindur se fitojmë

Komuna e Tuzit në Malin e Zi për herë të parë mban sot votimet si komunë e Pavarur nga Podgorica pas fitimit të këtij...

Bashkimi i shqiptarëve në Tuz, Nimanbegu e Andoni: Shenjë e mirë...

Nënkryetari i Parlamentit të Malit të Zi Genci Nimanbegu dhe analisti Ben Andoni thanë se bashkimi i forcave politike shqiptare në Tuz për zgjedhjet...

Zgjedhjet në Tuz, Bushati: Janë bërë përpjekje për statusin e pavarur...

Pak orë përpara se shqiptarët në komunën urbane të Tuzit t’i drejtohen kutive të votimit, ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar këtë...

Ruçi për zgjedhjet në Tuz: Uroj që “Forumi shqiptar” të jetë...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, uroi nëpërmjet një mesazhi fitoren e partive shqiptare  në zgjedhjet për komunën e Tuzit. “Marrëveshja e Aleancës Shqiptare, Lidhjes Demokratike...

Presidenti Meta në muzeun etnografik në Tuz: Emocione të paharruara

Gjatë vizitës shtetërore në Malin e Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur dhe në muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Emocionet e kësaj vizite...

Shqiptarët bashkohen për zgjedhjet lokale në Tuz

Partitë shqiptare në Mal të Zi bashkohen për zgjedhjet e 26 nëntorit. Faktori politik shqiptar në Trevën e Malësisë në Malin e Zi ka...

Shqiptarët e Malit të Zi fitojnë ndarjen administrative të Tuzit nga...

Qeveria e Malit të Zi do t'i japë statusin e shumëkërkuar të bashkisë një zone të populluar kryesisht nga shqiptarët, pasi politikanët shqiptarë ndihmuan...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com