E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Turqia

Etiketim: Turqia

Turqia nis kthimin e “terroristëve të huaj” në vendet e origjinës

Autoritetet turke kanë nisur kthimin e xhihadistëve të huaj në vendet e tyre të origjinës. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme turke, Ismail Catakli tha...

Turqia “kërcënon” BE: Nuk kemi hotel për terroristët e ISIS

Turqia nuk është hotel për terroristët e asnjë vendi dhe do t'i dërgojë të gjithë anëtarët e Daesh të arrestuar  përsëri në vendet e...

A mund të përjashtohet Turqia nga NATO?

Operacioni ushtarak i Turqisë në veri të Sirisë i ka rënduar edhe më tej marrëdhëniet me NATO-n. Ndaj edhe thirrjet për përjashtimin e Turqisë...

Miss-i i parë i Turqisë ishte shqiptare

Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi një vajzë nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu. Bukuroshja ishte me...

Trajneri më i çmendur vjen nga Turqia, godet lojtarët në dhomat...

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale ka kthyer vëmendjen drejt futbollit amator turk. Niveli apo rezultatet nuk do ta bënin kurrë diçka të...

Turqia bisedon me Rusinë për “blerje të reja të sistemit S-400”

Turqia po diskuton blerjen e sistemeve të tjera S-400 nga Rusia, tha eksportuesi shtetëror i armëve ruse Rosoboronexport, pavarësisht paralajmërimeve të përsëritura të Uashingtonit...

Turqia shpall armëpushimin në Siri – lajmin e njofton zv.presidenti i...

Turqia ka rënë në dakordësi për një armëpushim të përkohshëm për të lejuar trupat ushtarake Kurde të tërhiqen nga Siria Veriore, është shprehur zv.Presidenti...

Merih Demiral, “shefi i turqve” që frymëzon thirrjet ushtarake

Turqia do të përballet me një dënim nga UEFA për shkak të festimeve ushtarake në ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Francës. Në duelin ndaj “Gjelave”,...

UEFA hap hetim disiplinor ndaj Turqisë për festimin ushtarak

Te sulmet e presidentit Erdogan vijojnë, UEFA ka vendosur që të marrë masa ndaj Turqisë për festimin e tyre pas golave. Për përshëndetjen ushtarake...

Turqia gjest ushtarak edhe në Francë, sfidojnë sërish UEFA-n

Futbollistët e përfaqësueses së Turqisë nuk heqin dorë nga përshëndetja ushtarake, një veprim që i referohet ndërhyrjes ushtarakisht të shtetit të drejtuar nga Recep...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com