E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

Turqi-Siri, sulmi pranë një shkolle, 3 të vdekur

Tre persona raportohen të vdekur dhe 8 të tjerë të plagosur në kampin militantik kurd pas një sulmi me raketa. Ministri i Mbrojtjes i Turqisë...

BE, sanksione për Turqinë: I lë kohë që të heqë anijet...

Bashkimi Europian caktoi një regjim të sanksioneve kundër Turqisë këtë javë, prej shpimit të paautorizuar të gazit dhe naftës në ujërat e Qipros. Ministrat...

Veniten ëndrrat e kurdëve pas marrëveshjes Turqi – Rusi

QAMESHLI dhe DIRIK, Siri – Një këngë e trishtë dëgjohej në rrugët e Qameshlit të mërkurën, ndërsa u mblodhën rreth një qind vetë në...

Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Turqi/ Si kanë ndryshuar shifrat këtë vit

Shqipëria ka njohur në muajin shtator të këtij viti një rritje të lehtë të shkëmbimeve tregtare me Turqinë. Referuar të dhënave të tregtisë së jashtme...

Turqia bombardon gabimisht zonën e trupave amerikane

Turqia ka bombarduar “gabimisht” forcat speciale amerikane në SHBA, pak ditë pasi Trump u dha urdhër forcave të vendit të tij të tërhiqen nga...

Skandal në Turqi, bllokohen 1 mijë tifozë shqiptarë dhe u heqin...

Ndeshja kualifikuese, mes dy vendeve mike për nga marrëdhëniet shtetërore, duket se ka nisur që të mos jetë e nën atnosferën më të mirë...

Kombëtarja niset drejt Turqisë, Edi Reja ka gati formacionin

Kombëtarja shqiptare është nisur mëmgjesin e sotëm drejt Turqisë ku nesër në mbrëmje do luajë ndeshjen e radhës të vlefshme për kualifikueset e Europianit....

Trump kërcënon Turqinë: Do ta pësojë nëse “kalon limitet” në Siri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me “shkatërrim total” të ekonomisë turke, nëse Ankaraja “i kalon limitet” me ndonjë veprim në verilindje...

381 milion dollarë borxh Turqisë – Autoritetet vlerësojnë dëmin tek turizmi...

Autoritetet në Turqi bënë të ditur se agjencia britanike e udhëtimeve, Thomas Cook, vlerësohet se i detyrohet sektorit të turizmit në vend më shumë...

Martohet futbollisti i njohur anglez, dasma në një resort luksoz në...

Pas dy viteve lidhjes, ish-futbollisti i Manchester United, Rio Ferdinand, dhe Kate Ëright kanë vendosur të kurorëzojnë në martesë lidhjen e tyre. Ceremonia martesore është...

EDITORIAL

Vetëm ambasadori Borchadt si “person non grata” apo edhe një tjetër?!

Në Shqipëri e kemi bërë të udhës që edhe parashikimin e motit presim ta dëgjojmë nga ambasadorët...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...