Ballina Etiketimet Turizmit

Etiketim: Turizmit

Kroacia kërkon punëtorë të huaj, gjatë sezonit turistik, në sektorin e...

Industria e turizmit e Kroacisë, një motor kyç i ekonomisë, i kërkoi qeverisë të lejonte më shumë punëtorë të huaj, në këtë sektor për...

Krimi mjedisor, Klosi: 5-15 vite burg për dëmet e parikuperueshme

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi ka prezantuar projektligjin për ashpërsimin e dënimeve për krimet mjedisore. Drafti vendos në fokus kryesisht zonat e mbrojtura,...

Klosi në Vlorë: 2 vjet burg kush prish qetësinë publike

Ministri i Turizmit Blendi Klosi deklaroi se në Kuvend do të kalojnë disa ndryshime në Kodin Penal ku parashikohet dënim deri në dy vjet...

Transportonin dru zjarri në mënyrë të paligjshme – ISHMPUT gjobit shkelësit...

Inspektorati Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujërave dhe Turizmit ka nisur aksionin për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të moratoriumit të pyjeve. Nga kontrollet e...

Zv/ministri i Turizmit: Ende nuk jemi aty ku duhet

Zv/ministri i Turizmit, Hajrulla Çeku, foli ne lidhje me turizmin në Shqipëri dhe problematikat që e shqetësojnë . I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion...

Nxitja e turizmit, qeveria heq vizat për kinezët

Përmes një vendimi të miratuar në Këshillin e Ministrave, qeveria shqiptare njoftoi heqjen e vizave për shtetasit kinezë për periudhën 1 prill deri në...

“Jugosllavi të re”/ Ekonomi: S’ka asgjë të tillë, Rama në Trieste...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi është shprehur se “nuk ka asnjë Jugosllavi të re, ka vetëm vende të Ballkanit,...

Ekonomi: Punësuam 50 mijë gra më shumë gjatë këtyre katër viteve

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, njëherësh kandidate për deputetet në qarkun Durrës, znj. Milva Ekonomi, zhvilloi një takim me punonjësit e...

Ekonomi në Durrës: Investime të huaja për të rritur punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, njëherësh edhe kandidate për deputete e Partisë Socialiste në qarkun Durrës, Milva Ekonomi, zhvilloi një takim...

Milva Ekonomi: Rregullimet e tregut turistik do kënë efekt në sezonin...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes znj. Milva Ekonomi zhvilloi dje një takim me drejtues të sipërmarrjeve private. Takimi ishte në formë bashkëbisedimi...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com