E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Turizmi

Etiketim: turizmi

Efektet shkatërruese të turizmit! Banorët e Pragës japin alarmin: ‘’S’kemi më...

Ndërsa çekët përgatiten të shënojnë 30 vjet që nga përfundimi i Revolucionit Velvet, që rezultoin në shkatërrimin e komunizmit – duke sjellë një bum...

Basha: Edi Rama ka vetëm një qëllim, ose ta kapë ose...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një bashkëbisedim të hapur në kuadër të turit të tij “Rrugëtimi për Shqipërinë”, takim në të...

Turizmi po kthehet në armikun më të madh të metropoleve evropiane

Nëse guxoni të uleni në shkallët e Piazza die Spagna, Scalinata di Trinità dei Monti në Romë bëni gati gjobën: plot 400 Euro. Këshilli...

Turizmi, Buxhuku: Kemi probleme me ujin, rrugët, energjinë elektrike dhe me...

Drejtuesi i Konfindustrisë, Gjergj Buxhuku i ftuar në studion e lajmeve  në RTV Ora foli për situatën në të cilën ndodhet turizmi shqiptar. Buxhuku u...

Rama paralajmëron dështimin: Sezoni i ardhshëm do të jetë pa zaptues...

Kur na ndajnë pak javë nga mbyllja e sezonit turistik, qeveria shqiptare nuk duket shumë entuziaste për "suksesin" e 10 milionë turistëve që paralajmëroi...

Klosi: Shqipëria të paraqitet si destinacion i vërtetë europian për turizmin

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë shqiptarë dhe të huaj në 'Turtle Fest' Drimadhes ka deklaruar se tashmë është koha...

420 punonjës me kontratë të përkohshme për sezonin turistik! Pikat ku...

Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura do të punësojnë me kontratë të përkohshme 420 punonjës. Referuar vendimit të publikuara në Fletoren Zyrtare,  detajimi i...

Turizmi u rrit me 1.7 përqind, muaji i Ramazanit ndikoi te...

Numri i vizitorëve të huaj që hyjnë në Shqipëri shënoi një nga rritjet më të ulëta historike në muajin maj, teksa situata e tensionuar...

Shqipëria “harrohet” nga fqinjët – Turizmi me rritje modeste për muajin...

Muaji maj ka sjellë një ngadalësim të turizmit hyrës të shtetasve të huaj në Shqipëri. Instat raporton se Shqipërinë e vizituan rreth 400 mijë...

Turizmi i “brishtë” shqiptar – Dobësitë që e bëjnë jo konkurrent,...

Turizmi në Shqipëri ka dobësi të shumta, që e bëjnë vendin tonë të jetë jo konkurrues me shtetet e tjera të pellgut mesdhetar dhe...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...