E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Turizem

Etiketim: turizem

Video/ Nga Italia në Vlorë jo vetëm për turizëm, momenti kur...

Në pamje të parë gjithçka duket në rregull, klientë që hyjnë në dyqan dhe blejnë. Por nëse shihni më vëmendje videon, diçka nuk shkon;...

Turizëm për operacionet plastike

Shqipëria është kthyer në destinacion edhe për operacionet apo ndërhyrjet plastike gjatë 5 viteve të fundit. Kirurgu plastik, Vladimir Filaj, thekson se gjithnjë e...

Siguria e plazheve

Nga Brunela Beshaj - Me fillimin e pushimeve verore, secili prej nesh përpiqet që t’i kalojë sa më bukur e pa incidente apo ngjarje të...

Ministrja Denaj: Arsimi profesional, në mbështetje të sektorit të turizmit

Nga Anila Denaj (Fjala e ministers së Financave dhe të Ekonomisë në Panairin Ndërkombëtar të Turizimit) Promovimi i bukurive natyrore të Shqipërisë, zhvillimet pozitive të treguesve...

Qytetet më të mira për turizëm në botë për vitin 2018

Qendrat urbane në botë do të presin rreth 1.4 miliardë anembanë botës gjatë këtij viti në prag festash. Kompania kërkimore e tregut në Mbretërinë...

Turizëm në dimër, familja gjermane eksploron natyrën e Shqipërisë

Jashtë sezonit që sjell fluks, larg komoditetit të hoteleve dhe zhurmës së qyteteve. Është historia e një familjeje të re nga Gjermania që në një...

Informaliteti në turizëm – Financat, marrëveshje me Booking dhe AirBNB për...

Në kuadër të aksionit antiinformalitet në fushën e turizmit, qeveria shqiptare po tenton të hedhë një hap tjetër në mënyrë që të formalizojë  tërësisht...

Ilir Meta në majën me të lartë, Jezercës, në 2696 metra....

Pasioni i Ilir Metës, me sa duket, është aventura e ngjitjes sa më lart në male. Një sport i vështirë që kërkon forcë, stërvitje,...

Turizëm mes plehrash. Në aksin Shkodër-Shirokë, askush s’largon plehrat

Përgjatë të gjithë aksit Shkodër-Shirokë, kontenierët e mbeturinave janë të tejmbushur. As sezoni turistik nuk ka sjellë përmirësim të këtij shërbimi, duke i ofruar...

Turizmi në Kavajë. Vizitorë të shumtë, jo vetëm në plazhe

Kavaja ka regjistruar një nga sezonet më të suksesshme turistike këtë verë. Sipas zyrtarëve vendorë, hotelet e shumta përgjatë 21.5 km bregdet kanë hapur...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com