E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Turistët

Etiketim: turistët

Turistët rritën çmimet

Paçka se gushti është kulmi i i sezonit turistik, indeksimi i çmimeve të konsumit ka qenë larg objektivit të shënjestruar të Bankës së Shqipërisë....

Rama nxjerr videon e rrugës së re në Vlorë: Turistët do...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga rruga e re e Lumit të Vorës, për të cilën shkruan se është pritur prej dekadash. Përbri...

Saranda e 5 fishuar nga turistët, mjekët s’bëjnë pushim

Arlind Deveja është një mjek pediatër i diplomuar rishtas. Ai po punon me orë të tejzgjatura në spitalin e Sarandës për të përballuar fluksin...

“Smile Albania”, turistët: E sigurtë që do të rikthehemi

Të rinjtë e “Smile Albania” janë të parët që mirëpresin turistët që vizitojnë vendin tonë. Ata kanë qenë në të gjithë vendin për të...

Jelek-verdhët nuk trembin turistët: Shifrat pranë rekordit të vitit të kaluar,...

Turistët në kryqytetin francez nuk janë ndalur këtë vit nga jelek-verdhët e as nga Brexit. Shirat më të fundit flasin për 17.28 milionë turistë...

Turistët, operatorët të shqetësuar për kapacitetet akomoduese

Qeveria ka dhënë një shifër prej 10 milionë turistësh për këtë vit por operatorët e tregut janë të shqetësuar për kapacitete reale akomoduese dhe...

Turistët “gjallërojnë” Sarandën, dominojnë italianët por gjen edhe grekë e gjermanë

15 ditëshi i fundit i gushtit ka shtuar ndjeshëm turistët e huaj në Sarandë. Në qytetin bregdetar këtë vit mbizotëruan italianët, por nuk mungojnë...

Turistët bllokohen në trafik

Segmenti rrugor nga Thumana në drejtim të Fushë Krujës, po përjeton trafik të rënduar në këto ditë të nxehta të gushtit. Radha e makinave...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë

Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së...

Në pikun e sezonit turistik, Velipojës i mungojnë turistët por jo...

31 Korrik 2019, ora 23.00 - 23.30. Çfarë katastrofe, Velipoja në gjendje të mjeruar. Jemi në pikun e sezonit turistik. Velipoja do të duhej të...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com