E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Tunizi

Etiketim: Tunizi

Tunizia ndalon hixhabin në institucionet publike

Tunizia ka ndaluar veshjen e hixhabit në institucionet publike dhe në ndërtesat qeveritare. Sipas rregullave të reja, askush nuk do të lejohet brenda godinave,...

Mbytet varka me mbi 80 emigrantë në Tunizi

Rreth 80 migrantë besohet se kanë vdekur, pasi varka me të cilën po udhëtonin u mbyt në bregun tunizian, tha zëdhënësi i Organizatës Ndërkombëtare...

Tragjedi në Tunizi, 11 foshnja humbin jetën në spital

11 foshnja të sapolindura kanë humbur jetën, brenda 24 orësh në një spital lindjeje në Tunizi. Menjeherë pas ngjarjes së rëndë, ministri i Shëndetësisë...

S’kanë fund surprizat, Tunizia shënon gol historik ndaj Anglisë (VIDEO)

Nuk kanë fund surprizat në Kupën e Botës. Tunizia ka barazuar momentalisht rezultatin ndaj Anglisë në minutën e 35-të. Walker ka shkaktuar 11-metërsh, pas...

Tunizi-Angli/ Vjen momenti i “Tre Luanëve”, Southgate ka shumë surpriza

Mbrëmja në Kupën e Botës sjellë duelin e grupit G, ndërmjet Anglisë dhe Tunizisë. “Tre luanët” vijnë në “Rusi 2018” petkun e skuadrës që...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...