E enjte, Qershor 20, 2019
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Trump premton “krijimin e zonave të sigurisë” në Siri

Trump gjatë një fjalimi në Harshey në shtetin e Pensilvanisë është shprehur se ngjarjet në Siri janë shumë pikëlluese Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald...

Raporti i Tillersonit me Rusinë: I shkëlqyer

Shefi i ExxonMobil Rex Tillerson do të bëhet ministër i Jashtëm i SHBA. Ai ka kontakte të ngushta me Kremlinin. Presidenti i zgjedhur i SHBA,...

“Google” publikon 10 personazhet më të kërkuar gjatë vitit 2016

Kompania “Google”, me bazë në Kaliforni ka publikuar emrat e personazheve dhe ngjarjeve më të kërkuara gjatë këtij viti. Lista e gjërave më të kërkuara...

Trump nxjerr vajzën në ankand për një arsye të fortë dhe...

Eric Trump ka nisur një fushatë të re për mbledhjen e fondeve, të cilat do të shkojnë për spitalin e fëmijëve St.Jude. Ky ankand konsiston...

Familja Trump nxjerr vajzën në ankand, ja sa duhet paguar për...

Vëmendja e botës mbi presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump, shtohet edhe më shumë edhe për pjesëtarët e famijes së tij. Eric Trump,...

Kina e shqetësuar për deklaratat e Trumpit ndaj Tajvanit

Geng Shuang, tha se komentet e Trumpit në një intervistë televizive gjatë fundjavës kanë rritur mundësinë që raportet mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara...

Clinton: Lajmet e rreme – kërcënim për demokracinë amerikane

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, tha se "lajmet e rreme" janë një rrezik që duhet trajtuar shpejt. Ajo i bëri këto komente...

E ardhmja e demokratëve pas humbjes së Clinton dhe fitores së...

Partia Demokrate në Shtetet e Bashkuara është në kërkim të rimëkëmbjes pas fitores së republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të muajit të kaluar....

Senatorët republikanë sfidojnë Trump, verifikojnë ndërhyrjet e Rusisë

Disa prej senatorëve kryesor republikanë do të hetojnë dyshimet që thonë se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të muajit të kaluar dhe kërcënimet...

Shqetësime dhe shpresa, pas telefonatës së zotit Trump me presidenten e...

Një këshiltar i Partisë Republikane amerikane për politikën e jashtme, mbërriti të martën në mëngjes në Taivan për një vizitë njëjavore, ku mund të...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...