E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Deklaratat tatimore të Trump – NYT: Ka publikuar humbje prej mbi...

Bizneset e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kanë pësuar një humbje totale prej më shumë se 1 miliardë dollarë nga viti 1985...

Trump, Putin diskutojnë marrëveshjen e re të mundshme bërthamore

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe presidenti rus Vladimir Putin kanë biseduar për më shumë se një orë të premten, duke diskutuar mundësinë e...

Ndihma ndaj Maduros, Trump kërcënon Kubën me sanksione

Presidenti Donald Trump kërcënoi me vendosjen e embargos në Kubë, të martën pas pretendimeve që qeveria komuniste po ndihmon regjimin socialist të liderit Nikolas...

Trump mirëpret Maqedoninë e Veriut në NATO

SHBA-të pritet të ratifikojnë protokollin për pranimin e Maqedonisë së Veriut në aleancën e NATO-s. Kërkesa iu drejtua të hënën zyrtarisht Senatit amerikan nga presidenti...

Trump mirëpret ndihmën e Rusisë dhe Kinës për Korenë e Veriut

Presidenti Donald Trump tha se mirëpret ndihmën nga Rusia dhe Kina për çështjen e Koresë së Veriut, pas zhvillimit të një samiti këtë javë...

Presidenti Trump, thirrje amerikanëve të marrin vaksinën e fruthit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump u bëri thirrje të premten amerikanëve, që të vaksinohen kundër epidemisë të fruthit, në kushtet e një...

Ironia e nënkolonelit amerikan: Trump, gati të kërkojë ndihmë edhe nga...

Ralph Peters, ish-nënkolonel i ushtrisë amerikane dhe aktualisht opinionist në CNN dhe FOX News, thotë se presidenti Donald Trump do të bëjë gjithçka që...

Netanyahu: Një vendbanim te Malet e Golanit do quhet Donald Trump

Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me emrin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Ky veprim, sipas autoriteteve...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira

Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si...

Raporti Mueller, reagon Presidenti Trump

Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...