E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Trump

Etiketim: Trump

Trump: Rritja e çmimit të naftës nuk është problem

Presidenti amerikan ka minimizuar efektet e një rritje të mprehtë të çmimeve të naftës pas  sulmeve të  fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë...

Fustani 1700 $ lë në baltë të bijën e Trump

Ivanka Trump ra “pre” e grackave të modës teksa ishte në një takim në Kolumbi. Vajza bukuroshe e presidentit amerikan kishte veshur një fustan 1700...

Kompanitë amerikane, letër Trump: Tarifat mbi importet kineze do të jenë...

Rreth 200 kompani këpucësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar një letër presidentit Donald Trump duke i kërkuar të anulojë rritjen...

Kim Jong shkel premtimin dhe provokon Trump, prova të reja me...

Koreja e Veriut ka kryer një tjetër provë me raketa balistike, duke shkelur një premtim bërë presidentit amerikan, Donald Trump, se do të përmbahet...

Trump po kërkon ambasador për në Moskë. Ja emri që përflitet

I dërguari i Shteteve të Bashkuara në Korenë Veriore, Stephen Biegun, ka mundësi të emërohet si ambasador i ri në Rusi nga presidenti amerikan,...

Trump sfidon zemërimin e El Paso pas masakrës

Pak ditë pas dhunës së përgjakshme në Dayton dhe El Paso, presidenti amerikan, Donald Trump vizitoi qytetet amerikane në zi ku prit me protesta...

Mbrojtja ushtarake në Korenë e Jugut, Trump nis bisedimet. Kërkohet rritje...

Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump tha se bisedimet e ditës së sotme kanë filluar me qëllim që Koreja e Jugut të paguajë më shumë...

Trump hidhet në “sulm”, akuzon Google-n për dëmtim reputacioni

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka akuzuar sot gjigantin e teknologjisë “Google”  për prishje  dhe dëmtim reputacioni. Sipas tij, kjo është...

Strategu i republikanëve të Trump: Basha të kërkojë shpalljen “Non grata”...

Peter Lumaj, avokati i njohur shqiptaro-amerikan, ish-kandidat për Guvernator dhe Senator republikan në SHBA, në një intervistë me Scype për “Shijak TV” përbalë gazetarit...

SHBA, Trump firmos marrëveshje me BE-në

Donald Trump njoftoi se BE dhe SHBA kanë nënshkruar një marrëveshje për të zgjidhur nje here e përgjithmonë mosmarrëveshjet e tyre të vjetra për...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com