E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Tritan Shehu

Etiketim: Tritan Shehu

Deklarata e ambasadorit turk, Shehu: Duhet të jemi vetëm në krah...

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yoruk deklaroi një ditë më parë se Turqia ka mbështetjen e Shqipërisë për operacionin ushtarak që ka...

Presidenti Meta: Të ruajmë trashëgiminë kulturore arbëreshe

Presidenti Ilir Meta inicioi sot nismën për ruajtjen e traëshgimisë kulturore arbëreshe, të titulluar “U’ jam Arbëresh”. Në ambinetet e presidencës u mbajt takimi...

Shehu: Rama kërkon të “zëvendësojë” Brukselin me Beogradin

Ish-ministri i Jashtëm, Tritan Shehu deklaron se vizita e Edi Ramës në Serbi dhe marrëveshje për Shengenin Ballkanik është një mashtrim me qytetarët shqiptarë. Ai...

Zgjedhjet në Kosovë, Shehu: U godit idea e shkëmbimit të territoreve....

Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu, deklaron se zgjedhjet në Kosovë goditën fortë idenë e shkëmbimit të territoreve. Në një analizë në studion e ''News24'',...

Shehu: Zgjedhjet në Kosovë goditën teorinë e rrezikshme serbe

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu thotë se e rëndësishme është se si do të jenë marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, sesa kush do të jetë kryeministër. Shehu...

Shehu: Evitimi i Tiranës nga Pompeo, një “shuplakë” qeverisjes Rama

Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, zhvilloi këto ditë një tur vizitash në Maqedoni, Mal të Zi, Greqi dhe Itali. Në axhendën e ngjeshur...

Shehu uron Kurz për fitoren në Austri: E djathta europiane po...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” ka uruar fitoren e kancelarit austriak Sebastian Kurz në zgjedhjet austriake. Shehu...

Takimi i Ramës me Donald Trump, Tritan Shehu: Kryeministri të sqarojë...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar për foton që kryeministri Edi Rama shkrepi me Shefin e Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump. Ai...

Shehu: “Shengeni Ballkanik” i Rama – Vuçiç, ëndrra e “Jugosllavisë së...

Nga Tritan Shehu "Shengeni Ballkanik” i Rama - Vuçiç, ëndrra e “Jugosllavisë së Re”, na largon nga Evropa. Rama - Vuçiç në dakordësi për një...

Shehu: Bundestagu rrëzon farsën e 30 qershorit dhe “ndryshimin e kufijve”

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Bundestagu rrëzoi farsën e zgjedhjeve të datës 30 qershor. Po ashtu,...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com