E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Tregtarë

Etiketim: tregtarë

Negociatat tregtare SHBA-Kinë/ Zyrtarët amerikanë thonë se do rinisin javën e...

Përfaqësuesit e lartë nga SHBA dhe Kina po përgatisin rifillimin e bisedimeve javën e ardhshme për të zgjidhur luftën tregtare mes 2 ekonomive më...

“Betejat tregtare” të Donald Trump, i kushtuan 7.8 miliardë dollarë ekonomisë...

Betejat tregtare të presidentit Donald Trump, i kushtuan ekonomisë amerikane 7.8 miliardë dollarë në prodhimin e brendshëm bruto të humbur në 2018, sipas studimit...

Tregtarët nuk japin kupon

Tërheqja e kuponit tatimor, përveçse një detyrim ligjor, është edhe e drejtë e gjithësecilit. Por, jo gjithmonë ky kupon jepet nga tregtarët. Qytetarët thonë që...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com