E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Tregtarë

Etiketim: tregtarë

Negociatat tregtare SHBA-Kinë/ Zyrtarët amerikanë thonë se do rinisin javën e...

Përfaqësuesit e lartë nga SHBA dhe Kina po përgatisin rifillimin e bisedimeve javën e ardhshme për të zgjidhur luftën tregtare mes 2 ekonomive më...

“Betejat tregtare” të Donald Trump, i kushtuan 7.8 miliardë dollarë ekonomisë...

Betejat tregtare të presidentit Donald Trump, i kushtuan ekonomisë amerikane 7.8 miliardë dollarë në prodhimin e brendshëm bruto të humbur në 2018, sipas studimit...

Tregtarët nuk japin kupon

Tërheqja e kuponit tatimor, përveçse një detyrim ligjor, është edhe e drejtë e gjithësecilit. Por, jo gjithmonë ky kupon jepet nga tregtarët. Qytetarët thonë që...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...