E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Transformimi

Etiketim: transformimi

Terrorizmi, nga rrënjët e lashta tek transformimi në një mjet radikal...

Nga Mats Fridlund Çfarë është ajo, që e bën të dikë të etiketohet terrorist? Aktet e fundit të dhunës spektakolare, si bombat postare, dërguar kritikëve...

Transformimi i Bregut të Lumit

Qytetarët që jetojnë pranë zonës së njohur si Bregu i Lumit kanë shpëtuar tashmë prej përmbytjeve që pësonin thuajse pas çdo shiu. Ndërhyrja e...

Revolucioni i Klopp nisi nga mbrojtja, ja si e transformojë në...

Liverpooli ju afrua titullit kampion në vitin 2013 nën drejtimin e Brendan Rodgers, por kishte një mbrojtje të dobët me 50 gola të pësuar....

E cilësuan si gruan më të shëmtuar në botë, shikoni si...

Ditën e saj të dasmës, pas publikimit të fotove, e gjithë bota filloi ta ofendonte. Gruaja u martua gjashtë vite më parë dhe njerëzit në...

“S’jemi në Francë, por në Komunën e Parisit në Tiranë”. Bashkia...

Tirana ka tashmë edhe një hyrje të re e cila çliron trafikun dhe njëkohësisht i vjen në ndihmë një numri të madh banorësh të...

Transformimi i konvikteve te Inxhinieria e Ndërtimit (FOTO)

Nuk është një hotel, por godina e re e studentëve të Inxhinierisë së Ndërtimit që në shtator do të kenë kushte optimale studimi dhe...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...