Ballina Etiketimet Transferta

Etiketim: transferta

Pse bankat i transportojnë paratë jashtë, e shpjeguar thjesht

Sistemi bankar funksionon duke mbledhur para nga kursimtarët, kundrejt një përqindje të caktuar interesi. Njëlloj si me tregtinë, këto para, banka duhet t’i investojë...

Kontrata e fshehtë e PD me lobistin amerikan, transferta milionëshe përmes...

Partia Demokratike fshehu pagesa prej më shumë se gjysmë milionë dollarë për një kompani lobimi në Uashington dhe dështoi të bënte transparencë në KQZ,...

Kush është menaxheri shqiptar, që bën milionerë futbollistët?

Është padyshim menaxheri që ju shton llogarie bankare të futbollistëve, shuma të mëdha nga kontratat që ai arrin të finalizojë. Shkumbin Qormemeti me transferimin...

Kompanitë e huaja transferuan jashtë 90 milionë euro fitime për 6...

Edhe pse ekonomia duket se po kalon kohë të vështirë, me konsumin e tkurrur dhe rritjen e ngadaltë kompanitë e huaja po ia dalin...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com