E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Transferta

Etiketim: transferta

Pse bankat i transportojnë paratë jashtë, e shpjeguar thjesht

Sistemi bankar funksionon duke mbledhur para nga kursimtarët, kundrejt një përqindje të caktuar interesi. Njëlloj si me tregtinë, këto para, banka duhet t’i investojë...

Kontrata e fshehtë e PD me lobistin amerikan, transferta milionëshe përmes...

Partia Demokratike fshehu pagesa prej më shumë se gjysmë milionë dollarë për një kompani lobimi në Uashington dhe dështoi të bënte transparencë në KQZ,...

Kush është menaxheri shqiptar, që bën milionerë futbollistët?

Është padyshim menaxheri që ju shton llogarie bankare të futbollistëve, shuma të mëdha nga kontratat që ai arrin të finalizojë. Shkumbin Qormemeti me transferimin...

Kompanitë e huaja transferuan jashtë 90 milionë euro fitime për 6...

Edhe pse ekonomia duket se po kalon kohë të vështirë, me konsumin e tkurrur dhe rritjen e ngadaltë kompanitë e huaja po ia dalin...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...