E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Tragjedia

Etiketim: tragjedia

FOTO/ 30 vjet nga tragjedia që ndryshoi futbollin anglez

Më 15 prill 1989, ishin 93 tifozë që humbën jetën në fatkeqësinë më të rëndë sportive të ndodhur në Britaninë e Madhe. Ata u shtypën...

”Ulërimat i dëgjoi fshati por jo mami me babin”, apeli drithërues...

Tragjedia e Pukës, sa vjen dhe thellohet. Çifti Petrit dhe Dava Ndoj, respektivisht 46 dhe 35-vjeç, humbën jetën pasi zjarri shkrumboi banesën e tyre, ndërsa...

Detajet/ Gjendet i vrarë në makinë 45 vjeçari, policia identifikon autorin

Një person është gjetur i vrarë brenda një makine në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në zonën e ish-Kënetës, rreth orës 01:10 të së dielës. Viktima...

Evitohet tragjedia në Sarandë, shpëtohen 3 persona nga rojat bregdetare

Dy anije të rojes bregdetare kanë shpëtuar jetën e 3 personave në Sarandë. Personat në fjalë ndodheshin në një mjet lundrues që vinte nga Dubrovniku...

Tragjedia e 17-vjeçares së vrarë në Laprakë, ishte fejuar pa dëshirën...

Zona e Laprakës në Tiranë u trondit të mërkurën në darkë nga një atentat me armë zjarri ku mbeti e vdekur 17-vjeçarja Briselda Gjikola...

Prindër kapeni sa nuk është vonë, tragjedia e heshtur që po...

Ne duhet të bëjmë ndryshime në jetën e fëmijëve tanë para se një brez i tërë të shkojë nën trajtim me ilaçe.Një tragjedi e...

Tragjedia në urën e Xhenovas mund të ishte shmangur nga këta...

Disa ditë pas tragjedisë së ndodhur me 14 gusht në Xhenova, ku ura Morandi u shemb, ka dalë edhe lista e fajtorëve. Janë plot 30...

Ura “Morandi”, raporti i 2017-s: Nuk paraqet probleme

Pas tragjedisë në Genova, vendin e ka zënë zemërimi dhe kërkesa e llogarisë. Jo më larg se përpara 10 muajsh, punonjësit e Mbrojtjes Civile...

Miliarda euro për infrastrukturën, BE- Itali, përplasen për tragjedinë e Genovas

Bashkimi Evropian kritikoi të enjten qeverisë populiste italiane lidhur me ngjarjen vdekjeprurëse të rrëzimit të një ure në Xhenova, duke thënë se i kishte...

Tragjedia e Xhenovës rrezikon të shtyjë Seria A, Juventus nuk do...

Tragjedia e Xhenovës ka tronditur Italinë, pasi rrëzimi i urës Morandi shkaktoi 38 të vdekur, mes tyre edhe dy shqiptarë. Seria A ndërkohë po...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com