Ballina Etiketimet Trafikantët

Etiketim: trafikantët

VIDEO/ Trafikantët dorëzohen pas ndjekjes në det, dalin pamjet nga operacioni...

Mediat greke publikojnë pamjet e para nga operacioni në det për kapjen e dy gomoneve që transportonin drogë. Në video shihet se si skafi...

Jo vetëm “miellin e bardhë”, çfarë është ky dru që po...

Vitet e fundit, grupet kriminale në Meksikë kanë diversifikuar aktivitetet e tyre në atë masë sa që në Michoacán, qytet në perëndim të vendit,...

Spanjë, trafikantët shkarkojnë drogën me dron

Policia spanjolle njoftoi sot se ka shpërbërë një rrjet trafikantësh të hashashit që po ndiqnin me një avion të policisë, për të shkarkuar drogën...

Trafikantët fshehin drogën me portretin e Ronaldos

Jemi mësuar që portretin e Cristiano Ronaldos. Por askujt nuk ia priste mendja se do gjendej edhe në pakot me drogë. Policia e Marseille gjeti...

Media franceze ”Liberation”: Edi Rama, farsa e luftës me trafikantët

Nëse do kërkohet të gjendet një arsye se përse BE refuzon t’i hapë negociatat me Shqipërinë, nuk duhet shkuar më larg se gazeta ''Liberation''...

VD/ Miliona paund nga kokaina, trafikantët shqiptarë i nxjerrin në Instagram

Grupet kriminale shqiptare janë rikthyer përsëri në vëmendjen e medias britanike falë postimeve që bëjnë në rrjetet sociale të aktiviteteve të tyre të paligjshme....

Trafikuan 1 mijë shqiptarë në SHBA, Kanada dhe Britani, të arrestuarit...

Sot jepet masa e sigurisë për 39 të arrestuarit si pjesë e rrjetit që dërgonin shqiptarë klandestinë në Britani, SHBA dhe Kanada. Vlerësimi i masës...

Klandestinët në Shqipëri, skema që përdorin trafikantët

Në Shqipëri ekzistojnë grupe kriminale që organizojnë trafikun klandestin të shtetasve nga Lindja e Mesme, që vijnë nga Greqia me destinacion final vendet të...

U hodh në det nga trafikantët, policia mbledh drogën përgjatë bregdetit....

Droga e kapur dje në një operacion në Darëzezë ndërsa ishte gati të trafikohej drejt Italisë u shpërnda gjatë bregdetit dhe policia ka arritur...

Operacioni nga deti e toka në Jug, radari kap velierën me...

Një tjetër operacion i përbashkët  antidrogë po vijon të zhvillohet në det e tokë. Operacioni nga Policia Kufitare Vlorë,  Delta Force, Roja Bregdetare, GdF,...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...

Gjekmarkaj: Tri lajme të këqija pas tërmetit

Nga Agron Gjekmarkaj Para se të ndodhte kjo fatkeqësi natyrore, që mori shumë jetë njerëzish, duke lënë pas...