E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Tottenham

Etiketim: Tottenham

VIDEO/ Një gol i vetëm vendos takimin midis Real Madrid dhe...

Në Gjermani po zhvillohet turneu dy ditor "Audi Cup". Klubet që marrin pjesë në këtë turne janë Tottenham, Real Madrid, Bayern Munich dhe Fenerbahce. Ditën e sotme...

Çmendet Tottenham, ofertë rekord për super yllin e Juventusit

Tottenham Hotspur ka kaluar të gjithë pritshmëritë dhe ka paraqitur një ofertë të majme tek Juventus, për të marrë shërbimet e Paulo Dybala. Plot 90...

Finalistët e Championsit ngulmojnë për Hysajn, por edhe Roma nuk heq...

“Telenovela” Hysaj duket se nuk do të ketë fund gjatë kësaj vere. Mbrojtësi i kombëtares sonë ka filluar përgatitjet me Napolin, por e ardhmja...

Pochettino e thotë hapur: Nëse do të fitonim Championsin, do të...

Mauricio Pochettino ka konfirmuar se do të ishte larguar nga Tottenhami në rast se do të kishte fituar finalen e Champions League. “Spursat” u...

Nga Anglia, gati shkëmbimi Allegri-Pochettino

Mauricio Pochettino te Juventus, Massimiliano Allegri te Tottenham. Ky është skenari që raporton gazeta britanike “Daily Express” për sezonin e ardhshëm. Strategu argjentinas pas...

Pochettino “ndez” merkaton: Pas 5 vitesh mbyllet një kapitull!

Mauricio Pochettino është në mesin e trajnerëve më të mirë në botë për momentin. Strategu i Tottenhamit ka ndezur merkaton, pasi ka vendosur në...

Pochettino frikëson Tottenhamin: Ndoshta largohem edhe pa fituar Championsin

Krenaria dhe lotët në fundin e ndeshjes ndaj Ajaxit pas kualifikimit, mund të mos jenë të vetmet për Mauricio Pochettinon gjatë këtij sezoni. Strategu...

Champions i çmendur, Tottenhami shënon në sekondat e fundit dhe shkon...

Champions League është një kompeticion i çmendur. Skuadra e Tottenhamit ka fituar në duelin e kthimti në shifrat 3-2, duke arritur që të sigurojë...

Ajax vendos rekord pas fitores në gjysmëfinale ndaj Tottenhamit

Ajax kaloi dje një tjetër mbrëmje magjike në Champions League nën drejtimin e Erik Ten Hag. Holandezët arritën që të fitonin 1-0 ndaj Tottenham...

Tottenham le takim me historinë, Pochettino: Asgjë e pamundur

Një gjysmëfinale që në fillim të sezonit askush nuk e priste në Champions League. Por futbolli është i bukur edhe për suprizat që dhuron....

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com