E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Totozani

Etiketim: totozani

Totozani: Reforma në drejtësi nuk do të bëhej pa ndërkombëtarët

Avokati i Popullit Igli Totozani mori pjesë sot në Tryezën e diskutimit të nivelit të lartë “Sfidat e zbatimit të reformës në Drejtësi”. Në fjalën...

Totozani letër Vlahutin: Nuk shkruaj dot si Kadare, por ndjej si...

Pas shkrimtarit Ismail Kadare, edhe Avokati i Popullit Igli Totozani i është drejtuar me një letër ambasadores së BE, Romana Vlahutin. “Unë nuk mund të...

Pas PD, PS akuzon Totozanin: Vendosi kritere ekstraligjore për aplikantët e...

Avokati i Popullit, ka vendosur kritere ekstraligjore për aplikantët e institucioneve të reformës në drejtësi veçanërisht për vettingun.  Kritika erdhi nga Kryetarja  e Komisionit...

KLGJ dhe KLP, Totozani: Deri më 1 prill aplikimi për 10...

Avokati i Popullit Igli Totozani i ka bërë sërish apel shoqërisë civile që të përfshihet në procesin e ngritjes së strukturave të reja të...

‘Zbatuesit’ e Vetingut, Totozani ua përsërit kandidatëve të rregullojnë dosjet e...

Avokati i Popullit Igli Totozani ua ka kujtuar prapë sot, kandidatëve për organet e Vetingut, të plotësojnq dosjet e tyre të mangëta me dokumentacionin...

Reforma në drejtësi – Totozani shpall vakancën për anëtarët e institucioneve...

Avokati i Popullit bën thirrje për paraqitjen e shprehjes së interesit për pozicionet e anëtarëve të institucioneve të  Vettingut. Përmes një njoftimi për mediat, Avokati...

Viktima e parë nga acari, Totozani: Kryebashkiakët të dalin në terren

Shënohet viktima e parë nga moti i acartë që ka përfshirë vendin. Policia e Durrësit ka gjetur të pajetë një 40-vjeçar në lagjen 17...

Amnistia nuk jep zgjidhje – Mbipopullimi në burgje, Totozani dy propozime...

Rreth 1000 persona pritet të fitojnë lirinë për festat e fundvitit, ndërsa 3000 të tjerë përfitojnë ulje dënimi nga aministia e miratuar nga qeveria...

Manjani: Burgu nuk është spital. Totozani: 114 persona në burgun e...

Të dënuarit që vuajnë dënimet e tyre në burgjet e Shqipërinë ankohen për kushtet në këto institucione. Një javë më parë, “News 24” përcolli...

Hapet në Tiranë qendra e parë e informimit për të drejtat...

Avokati i Popullit Totozani ka thënë se ndërtimi i kësaj qendre të informimit për të drejtat e njeriut në Shqipëri është një hap shumë...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...