E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Tomorr

Etiketim: tomorr

Festa e Malit të Tomorit bashkon mijëra pelegrinë Bektashinj

Çdo vit nga data 20 deri në datën 25 gusht, Mali i Tomorrit shndërrohet ne vendin shpirtëror për mijëra pelegrinë Nga Dilaver Xhelili Mijëra besimtarë bektashinj...

Pelegrinët në Tomorr, trafik në Berat

Ka nisur me trafik të rënduar qarkullimi sot në qytetin e Beratit. Ardhja e emigrantëve dhe e turistëve ka bërë që e vetmja rrugë...

Policia dhunon pelegrinët në Malin e Tomorrit (Foto)

Pelegrinazhi i sotëm në Malin e Tomorrit, nuk ka shkuar ashtu siç pritej, pasi ka pasur edhe përplasje mes policë dhe pelegrinëve. Në vendin ku...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...