E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Tokio Electron

Etiketim: Tokio Electron

Kompania më e madhe japoneze e çipave “nderon” Amerikën

Tokio Electron i Japonisë, i treti në botë për furnizimin e pajisjeve të gjysmëpërçuesve, nuk do të furnizojë më klientët kinezë të përfshirë në...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...