E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Tirane

Etiketim: Tirane

Qarkullimi rrugor, në Tiranë ka ”tolerancë” me shkeljet

Automjete të parkuara gabim, që shkelin vijat e bardha, nuk respektojnë këmbësorët, lëvizin kundërvajtje dhe rëndojnë trafikun, duke rrezikuar dhe aksidentet, gjen rëndomë në...

Bllokohet Ferrari në Tiranë, Veliaj i vendos shoferit “notën 4” (Foto)

Një tjetër makinë luksoze u gjobit dje në Tiranë, për shkak të parkimit të gabuar në rrugët e kryeqytetit. Një Ferrari me ngjyrë të kuqe...

Legjenda e këngës spanjolle koncert në Tiranë

Bashkia e Tiranës njofton ardhjen në kryeqytet të Luz Casal, legjenda e këngës spanjolle. “Muzikë ndryshe, atmosferë ndryshe! Luz Casal, legjenda e këngës spanjolle do...

Prostitucion në mes të Tiranës. “Tutori” i gruas djali i saj...

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar një rast skandaloz të prostituimit në një nga akset më kryesore të Tiranës. Përmes kameras së fshehtë,...

Digjet makina në Tiranë, zjarri dyshohet i qëllimshëm

Një automjet është djegur gjatë orëve të para të mëngjesit, në rrugën “Haredin Shtino” në kryeqytet. Mjeti i tip "Benz" i përfshirë nga flakët është...

Shkrumbohen 3 makina gjatë natës në kryeqytet, dyshimet e para

Tre automjete janë shkrumbuar gjatë natës në kryeqytet. Ngjarja në fjalë ndodhi në rrugën “Haredin Shtino”. Nga të dhënat e para dyshohet se bëhet...

Kërkesat për çerdhe dhe kopshte në Tiranë, rriten kapacitetet për të...

Kërkesat në rritje të prindërve për të regjistruar fëmijët në çerdhe dhe kopshte publike ka vënë para përgjegjësisë bashkinë e Tiranës për të shtuar...

Defekt i rëndë te ”Rruga e Elbasanit”, mbeten pa energji disa...

Dëmtohet rrjeti elektrik në afërsi të “Rrugës së Elbasanit” në kryeqytet, çka ka shkaktuar probleme në furnizimin me energji të qytetarëve. “Si pasojë e dëmtimit...

Në Tiranë, kredia për frymë është dy herë më e lartë

Çdo shqiptar ka mesatarisht 63 mijë lekë hua bankare, ndërsa për banorët e kryeqytetit kjo shifër është gati dy herë më e lartë. Të...

Zyrtari i DASH këtë javë në Tiranë, takime për krizën politike

Pa mbaruar sezoni i pushimeve në Tiranë qëndroi zëvendëskryetarja e Grupit Parlamentar të CDU/CSU, Katja Leikert.  Kjo e fundit zhvilloi takime me liderët politikë...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com