E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Tirane-Durres

Etiketim: Tirane-Durres

Akull në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 8 makina

Si pasojë e ngricave të krijuara në afërsi të mbikalimit të Shën Vlashit në autostradën Tiranë-Durrës janë përplasur me njëra-tjetrën 8 makina. Aksidneti ka ndodhur...

Shoferja e re arrestohet për aksidentin në autostradë

Një vajzë 23 vjeçare është drejtuesja e mjetit e cila ka aksidentuar për vdekje këmbësorin e moshuar mbrëmjen e djeshme (2 dhjetor) në autostradën...

Grabitet karburanti tek Ura e Dajlanit, merret kasaforta me para

Një karburant në autostradën Tiranë-Durrës ka rënë pre e grabitjes gjatë mesnatës. Rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm, persona të paidentifikuar kanë grabitur karburantin...

Kapet shoferi që bënte gara në autostradë (VIDEO)

Ky është operacioni i policisë rrugore ne autostradën Tiranë-Durrës, gjatë ndjekjes së një drejtuesi, i cili bënte veprime të çrregullta në rrugë. Në pamjet e...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës; trafik i rënduar (Foto)

Një aksident ka ndodhur paraditen e së enjtes në autostradën Tiranë-Durrës. Fatmirësisht, nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, por, siç shihet edhe nga fotot,...

Sinjalistika në Tiranë-Kashar-Durrës, 4 milionë euro

Autoriteti Rrugor Shqiptar në analizën vjetore për vitin 2015 ka raportuar se janë shpenzuar 548.7 milionë lekë (rreth 4 milionë euro) për sinjalistën e...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...