E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Tirane-Durres

Etiketim: Tirane-Durres

Dyndje drejt plazheve, trafik i rënduar në aksin Tiranë-Durrës

Temperaturat e larta e kësaj të diele, kanështyrë të gjithë qytetarët t’i drejtohen bregdetit për të përballuar temperaturat e larta. Si pasojë dyndja e automjeve...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës

Autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar thuajse e gjitha dhe lëvizja e mjeteve bëhet me shumë vështirësi. Mësohet se nga radha e makinave në trafik nis në...

Autostrada Tiranë-Durrës, njoftim i rëndësishëm nga ARRSH, ja segmenti që bllokohet...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik se në vijim të ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike në autostradën Durrës...

Autostrada Tiranë-Durrës hapet sot, e lirë gjatë fundjavës

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njofton se sot në orën 14:00 përfundon ndërhyrja për riparimin e shtresave asfaltike në segmentin rrugor Maminas-Sukth-Shkozet. Pas orës...

Sot mbyllet autostrada Tiranë-Durrës, ja si do të devijohet trafiku

Autostrada Tiranë-Durrës është hapur vetëm për fundjavën, pasi sot në orën 06:00 nisi dhe faza e tretë e punimeve në segmentin Maminas-Sukth në drejtimin...

Autostrada Tiranë-Durrës hapet për fundjavë, por do mbyllet sërish

Autostrada Tiranë-Durrës do të hapet për fundjavë, ndërsa ditën e hënë do të mbyllet sërish për të vijuar rindërtimin në pjesët e mbetur. Autoriteti Rrugor...

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Nje aksident ka ndodhur në aksin Tiranë-Durrës, në afërsi të Vorës. Një automjet ka dalë nga rruga e si pasojë është kthyer gjysmë-përmbys, ashtu...

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës nisin sot, zbulohet kur përfundojnë

Autoriteti Rrugor Shqiptar nis sot, e hënë, punimet në segmentin e parë rrugor Kashar- Vorë pjese e autostradës Tiranë-Durrës. Punimet konsistojnë në shtrimin e...

Autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë? Ja deklarata e kreut...

Autoriteti Rrugor Shqiptar është duke studiuar mundësinë e aplikimit të pagesës në disa akse kombëtare në vend sipas modelit të rrugës Durrës-Kukës. Kreu i...

”Arnimi” i autostradës Tiranë-Durrës, udhëzime për lëvizjen e mjeteve

Qeveria nis nga puna për ndërhyrje emergjente për riparimin e shtresave të asfaltit në aksin rrugor Qafë Kashar-Durrës dhe anasjelltas. Kjo ndërhyrje do të...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...