E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Tirane-Durres

Etiketim: Tirane-Durres

Hapet tenderi për rikonstruksionin e linjës hekurudhore Tiranë-Durrës, krijohet edhe linja...

Është hapur zyrtarisht procedura e tenderimit për rehabilitimin e hekurudhës që lidh Durrësin me Tiranën si dhe krijimin e linjës së re hekurudhore mes...

VIDEO/ “Garë” shpejtësie në autostradën Tiranë-Durrës, policia ndëshkon shoferët

Gjatë fundjavës Policia Rrugore shtrëngon masat penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit. Kështu gjatë natës në autostradën Tiranë-Durrës janë gjobitur me...

Aksident me vdekje në aksin Tiranë – Durrës

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë mëngjes në afërsi të Sukthit në Durrësit. Një burrë 52 vjeç me iniciale G.H. ka humbur jetën...

Aksident, përmbyset makina në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme (22 gusht) në autostradën Tiranë-Durrës, ku është përfshirë një makinë dhe një motor. Nga përplasja, makina...

Aksident masiv në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 4 makina me njëra-tjetrën

Një aksident masiv raportohet të ketë ndodhur vetëm para pak minutash në hyrje të Tiranës. Mësohet se 4 makina janë përplasur me njëra-tjetrën pranë...

Katër makina “xing” në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident rrugor është regjistruar mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Sukthit. Siç shihet në foto, në aksident janë përfshirë katër automjete,...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, autobusi me targa të Kosovës del nga...

Një autobus pasagjerësh me targa të Kosovës është aksidentuar në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të Maminasit. Siç duhet edhe nga fotot, autobusi ka dalë nga...

Pagesa për Tiranë-Durrës, Balluku rikonfirmon: Në vjeshtë kontrata, por nisja e...

Një ditë pas kronikës së transmetuar në TV SCAN mbi koncesionin e autostradës Tiranë-Durrës, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i është përgjigjur...

Sot kufizohet qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës, si do të devijojë trafiku

Nga sot, qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës do të kryhet më i kufizuar në një segment të saj. Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor...

Përse i duhen 3 muaj ARRSH-së për të vënë ca llamba...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor dolën sot me një njoftim të përbashkët për shtyp ku informuan se për afro tre muaj,...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...