Ballina Etiketimet Tirana

Etiketim: tirana

A po e djeg Tirana lëvizjen pa viza të kosovarëve?

Moskontrolli i kufijve nga Shqipëria dhe eksportimi i kriminalitetit prej saj janë shndërruar në një barrë për Kosovën. Ky është së paku argumenti i...

Mema: Mund të kishim shënuar gola të tjerë, një pikë nuk...

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka komentuar barazimin 1-1 të marrë në fushën e Luftëtarit duke u shprehur se skuadra e tij meritonte më...

Tirana “paqe” për mbijetesën ndaj Luftëtarit, Kukësi ndalet ndaj Teutës (VIDEO)

Kategoria Superiore ka luajtur sot dy ndeshjet të tjera të javës së 31-të. Tirana nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në...

Europa apo mbijetesa, Tirana duhet të zgjedh, Luftëtari përcaktues!

Humbja e fundit kundër Kukësit zhyt gjithnjë e më shumë në krizë Tiranën. Fatmirësisht, Partizani ndali Kastriotin pasi situata mund të ishte dhe me...

Tirana nis punën për t’u zgjedhur Kryeqyteti Evropian i të Rinjve...

Tirana ka nisur punën që në vitin 2022 të jetë Kryeqyteti Evropian i të Rinjve (EYC). Për t’ia arritur qëllimit, Bashkia e Tiranës,  organizata...

Mema pas fitores: Loja më jep garanci, tani kemi një fizionomi

Ardian Mema mendon se Tiranës po i kthehet ajo fizionomi që kishte krijuar në fazën e tretë, por duhet të jetë mjaft e përqendruar...

Qyteti Smart, Tirana i bashkohet Koalicionit të Qyteteve për të Drejtat...

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition...

Disiplina ”dorë të hekurt” për Tiranën, tre ndeshje pezullim

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në...

Veliaj: Tirana, qytet kozmopolitan pasi jetojnë 131 kombësi të huaja

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, duke prezantuar risitë e aplikacionit “Tirana Ime”, bëri të ditur edhe një të dhënë që ka të...

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën: Transformimi i qytetit, rrugëtim premtues për...

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com