E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Tirana

Etiketim: tirana

Propozimi i Veliajt: Tirana të ketë një ligj të veçantë, kemi...

Tirana do të ketë një ligj të veçantë. Gjatë dëgjesës për projektbuxhetin e pushtetit vendor për vitin 2020, Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaroi...

Tirana dy ditë pa drita, këto janë zonat që do të...

Gjatë dy ditëve në vijim disa lagje në Tiranë nuk do të ketë furnizim 24 orë me energji elektrike. Lajmi është bërë i ditur përmes...

Bushi dhe Bogdani kujtojnë kur nisën karrierën: Së fundi Tirana po...

Kush është kampion i vërtetë është në çdo fushë, jo vetëm te ajo e gjelbër, por edhe në familje e komunitetin ku jeton. Kjo...

Veliaj në Bruksel, Tirana një nga 5 finalistet për “Kryeqytetin Evropian...

Tirana ka nisur prezantimin për të qenë Kryeqyteti Evropian për të rinjtë në vitin 2022. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte në...

Tirana dhe Vllaznia bëjnë paqe në derbi, ndalen nga shtyllat

Derbi mes Tiranës dhe Vllaznisë ka prodhuar shumë raste shënimi, por asnjë gol. Të dyja skuadrat do të kënaqeshin me një barazim pa gola...

Ahmataj: Vllaznia skuadër e fortë, por ne duam vetëm fitoren

Julian Ahmataj kërkon 3 pikët ndaj Vllaznisë në duelin që cilësohet si derbi i Shqipërisë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë tekniku...

Tjetër urdhër te Tirana, Ahmataj “fik” mikrofonat te bardheblutë

Pas fitores në ndeshjen debutuese kundër Luftëtarit, trajneri, Julian Ahmataj kërkon triumfin e dytë ndaj Teutës në stadiumin "Niko Dovana". Entuziasmi është i madh te...

Tirana pa drita dy ditët në vijim, ja zonat dhe oraret...

Disa zona në kryeqytet do të kenë shkëputje të energjisë elektrike, për disa orë, dy ditët në vijim, 29 dhe 30 tetor. Sipas OSHEE, shkëputja...

Analizë dhe tone të larta, Ahmataj nuk toleron

Pasuesi i Memës në stolin e Tiranës, do të jetë Julian Ahmataj. Presidenti Refik Halili ka vendosur t’ia besojë skuadrën ish-futbollistit bardheblu, që prej...

Mungon në stërvitje, Mema drejt shkarkimit nga ekipi i Tiranës

Tirana ka dalë sot në stërvitje në kompleksin stërvitor "Skënder Halili" dhe trajneri Ardian Mema nuk është i pranishëm. Numri një i stolit nuk...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...