E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Thomas strakosha

Etiketim: thomas strakosha

Statistikat/ Strakosha sfumon kritikat, me numra të frikshëm këtë sezon

Një nga lojtarët e Lazios që vihet më shpesh në bankën e të akuzuarve, veçanërisht nga tifozët, është Thomas Strakosha. Portieri bardhekaltërve është kritikuar...

Strakosha i përlotur: Më vjen keq, nuk e ndihmova Kombëtaren kur...

Thomas Strakosha për fatin e tij të keq bëri një nga gabimet e pakta në karrierën e tij në futbollin profesionist në humbjen ndaj...

Lazio feston me “poker” sfidën e 100-të të Strakoshës, fiton edhe...

Thomas Strakosha e ka festuar në mënyrën më të mirë ndeshjen e 100-të në Seria A, pasi skuadra e tij, Lazio, ka fituar lehtësisht...

Strakosha nesër luan ndeshjen historike, në ndjekje të modelit Buffon

Një histori e shkruar tashmë, por tepër emocionuese për t’u jetuar. Thomas Strakosha do të luajë nesër në ndeshjen e tij të 100-të në...

Mediat italiane lavdërojnë Strakoshën: Bëri dy pritje të jashtëzakonshme!

Lazio u mund dje në mbrëmje minimalisht 0-1 nga Interi, por paraqitja e skuadrës bardhekaltër veçanërisht në 45 minutat e para ishte mjaft e...

Berisha: Dhamë shpirtin për të fituar, Strakosha për mua është …

Etrit Berisha ishte sërish protagonist sot për skuadrën e tij të Spal-it, duke e ndihmuar që të merrte një fitore me përmbysje 2-1 ndaj...

“Gazzetta dello Sport”: Strakosha merr gjithçka, pas Lazios fiton edhe Shqipërinë

“Gazzetta dello Sport” u ka kushtuar një hapësirë të veçantë, këtë të enjte, dy portierëve të kombëtares sonë Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha, të...

Mediat italiane këmbëngulin, Strakosha drejt transferimit në Premier League

Fillimisht nisën si zëra merkatoje, por tashmë kanë filluar që të bëhen tentativa reale. “Corriere della Sera” raporton se Thomas Strakosha mund të përfundojë...

Dy klubet e mëdha londineze në “luftë” për Strakoshën

E ardhmja e Thomas Strakoshës mund të jetë larg Lazios në sezonin e ardhshëm. Portieri i kombëtares sonë, i cili mungon për shkak të...

Tottenham e ka seriozisht për Strakoshën, do të zëvendësojë Lloris-in

Thomas Strakosha në sezonin e ardhshëm mund të mos ta shohim më në  Seria A. Portieri i kombëtares sonë mund të fillojë një aventurë...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com