E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Thirrje

Etiketim: thirrje

SHBA, Anglia e Franca thirrje Kosovës: Hiqni taksën ndaj Serbisë

Kosova dhe Serbia duhet të fillojnë procesin e dialogut për tejkalimin e ngërçit me qëllim normalizimin e marrëdhënieve ndërshtetërore. Ka qenë kjo porosia e...

Skema e re për qumështin – Çuçi, thirrje fermerëve: Aplikoni për...

Pak ditë pasi qeveria miratoi vendimin për të subvencionuar me 10 lekë për litër fermerët që shesin qumësht, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,...

Kryemadhi thirrje Lleshajt: Silli ujë policëve, po ju thahen buzët

E ulur këmbëkryq bashkë me protestuesit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i bëri një thirrje ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj të ndihmojë policët. Sipas...

Dega e PD-së në Angli i bën thirrje shqiptarëve të udhëtojnë...

Protestës së 16 Marsit, e cila pritet të jetë më e madhja nga ato që ka organizuar opozita deri tani, do t'i bashkohen edhe...

Auditimi i fondeve të partive politike, KQZ thirrje ekspertëve kontabël

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i bën thirrje publike ekspertëve kontabël të licencuar që të shprehin interesin për auditimin e fondeve të përfituara dhe shpenzuara...

Studentën thirrje para kryeministrisë: Ejani mblidhuni ketu (FOTO)

Studentët vijojnë rezistencë para kryeministrisë. Me thirrjet: "Ejani mblidhuni këtu! Nuk na ndal bora, nuk na ndal shiu, jemi rracë e fortë jemi frymë veriu!" studentët shprehen...

NATO thirrje Rusisë për tërheqjen e ushtarëve nga Gjeorgjia

Zv/sekretarja e përgjithshme e NATO-s, Rose Gottemoeller, e cila ndodhet për takime zyrtare në Gjerogji, ka theksuar se japin mbështetje konkrete për integritetin territorial...

Mogherini bën thirrje për më shumë përgjegjësi për migrantët

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje vendeve anëtare që të marrin "më shumë përgjegjësi" për migrantët e...

Myftiu i Shkodrës: A ka krim më të madh sesa me...

Faljen e Fiter Bajramit, besimtaret myslimanë të Shkodrës e kryen mëngjesin e kësaj të premteje në xhamitë e qytetit. Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed...

Incidentet në gjykatë, Basha thirrje deputetëve të PS: Merrni fatin në...

Pas tensioneve të krijuara sot në Gjykatën e Tiranës ku do të caktohet edhe masa e sigurisë për 23 të arrestuarit, vjen reagimi i...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...