E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Thethi

Etiketim: Thethi

Thethi, bukuritë e rralla të qendrës historike

Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth, raporton ATSH. Qendra Historike e fshatit...

Qeveria shpall Thethin Qendër Historike

Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth, vendim ky i marrë pasi Ministria...

Thethi i bllokuar,bashkia e Shkodrës tenton të hap rrugën,por pa sukses

Pavarësisht ndërhyrjes së bashkisë Shkodër, rruga Qafe Thore- Theth vijon të jetë e bllokuar. Deklarata erdhi nga nënkryetari i bashkisë Shkoder Arben Gjuraj, i cili u...

Nata e kullave të Thethit në Tiranë

Ekspozita "Arkitektura tradicionale - Kullat" sjell në kryeqytetin shqiptar Kodin e Dizajnit të Thethit Në të njëjtën ditë kur në luginë po shtrihej përjetësisht albanologu...

Presidenti Meta promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin. Gjatë kësaj vizite në veri të vendit, Meta ka është...

Sekuestrohen 41.500 metra katrorë tokë në Shkodër

Me kërkesë të Prokurorisë së Shkodrës, gjykata ka vendosur sekuestro preventive për rreth 41.500 m2 tokë në zonën turistike të Thethit, e dyshuar si...

Thethi shpallet Qendër Historike e Mbrojtur

Renditet si vendi më i përshtatshëm për turizëm ndër Bjeshkët e Veriut të Shqipërisë Ministria e Kulturës në bashkëpunim me IMK-në dhe institucionet e tjera...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com