E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Thethi

Etiketim: Thethi

“Tërbohet” moti, Thethi mbulohet sërish me dëborë

Nuk ka rëndësi se cfarë thotë kalendari. Në pjesën veriore të Shqipërisë por edhe në Kosovë, moti ka rikthyer temperaturat dhe fnomet e dimrit. Në...

Zbulohet emri i vrasësit së biznesmenit në Theth, është arratisur drejt...

Është zbuluar emri i vrasësit të biznesmenit nga Thethi, Ferdinand Polia. Ai quhet Kristian Sulaj dhe është vëllai i njerit prej të arrestuarve, Alfred Martinit, por...

U kthye në vendlindje për të investuar, si ia prenë në...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua ditën e sotme në Grudë të Shkodrës. Nard Polia, 35 vjeç, u ekzetua me breshëri plumbash në makinën...

Bora, Thethi vijon i bllokuar prej dy javësh, banori denoncon: Jemi...

Zona e Thethit vijon që të jetë e bllokuar prej dy javësh nga dëbora, ndërsa autoritetet deri tani nuk kanë ndërhyrë për të hapur...

Pas Dardhës, bora mbulon edhe Thethin

Pas juglindjes reshjet e para të borës u regjistruan edhe në veri. Bora e parë ka mbuluar parkun Kombëtar të Thethit. Pamjet janë magjepëse dhe bora...

Thethi zbardhet nga bora

Ashtu siç ishte parashikuar nga meteorologët, pas juglindjes së Shqipërisë reshjet e dëborës do të zhvendoseshin në verilindje e pse jo edhe në veriun...

Thethi, bukuria që tërheq turistët edhe në vjeshtë

Thethi u kthye në qendrën turistike të Veriut të Shqipërisë gjatë sezonit turistik veror, por vazhdon të vizitohet edhe tani në vjeshtë nga ata...

LAJMI I FUNDIT/ Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Një sipërfaqe pyjore në Parkun Kombëtar të Thethit raportiohet se është përfshirë nga zjarri në orët e pasdites. Agjencia e Zonave të Mbrojtura Shkodër me...

Thethi mirëpret turistët me eksplorim, gatim, ritëm dhe art

Turistët dhe vizitorët vendas kjo fundjavë i pret ndryshe në Theth. Përveçse bukurive të mahnitshme të natyrës së egër në majat e thepisura të Bjeshkëve...

Nga Thethi në Valbonë, amerikanët: Ç’duhet të dini mbi shëtitjen në...

Nëse po mendon që të bësh ecje në Shqipëri, nga Thethi në Valbonë, ky shkrim është për ju. Kështu e nis artikullin blogu i...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com