E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet The times

Etiketim: the times

Prestigjozja “The Times”: Meta, personaliteti botëror që i “bashkohet” Celtic

Gazeta më e madhe britanike “The Times” ka publikuar në faqen 3 të numrit të sotëm një artikull për videon e Presidentit të Shqipërisë,...

The Times: Mësuesit u rrëmbyen me urdhër të Erdoganit

Gazeta britanike “The Times” shkruan se deportimi i gjashtë shtetasve turq nga Kosova, muaj më parë, u bë me urdhër direkt të presidentit turk,...

The Times: Serbia në BE vetëm po njohu pavarësinë e Kosovës

Ndarja e Kosovës është një nga temat që ka ndezur shkëndija tensioni në rajonin e Ballkanit, teksa në mjediset politike flitet për një marrëveshje...

“The Times”: Shqipëria thesari i fundit nënujor i Mesdheut

Të paeksploruara prej dekadash, ujërat e Shqipërisë janë të mbushura me artefakte dhe janë duke u zhvilluar përpjekje për t’i regjistruar ato para se...

“The Times”: Reputacioni i bandave shqiptare të kokainës, i frikshëm

Gangsterët shqiptarë që kontrollojnë tregtinë e kokainës së pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60 për qind në tre vitet...

E përditshmja britanike: Si e kthyen gangsterët Shqipërinë në një vend...

E përditshmja britanike “The Times” i ka kushtuar një artikull Shqipërisë me titull “Se si gangsterët e shndërruan Shqipërinë në një vend që prodhon...

Rusët kanë gisht te Brexit; Ndikimi në opinion me profile në...

Zgjedhjet presidenciale amerikane nuk ishin rasti i parë kur Rusia përdori rrjetet sociale dhe lajmet e rreme për të ndërhyrë ne demokracitë perëndimore. Sipas britanikes...

“The Times”: Kosova po prodhon pop-yjet më të mira femra në...

Media britanike, “The Times”, i ka kushtuar së fundmi një artikull faktit që Kosova prodhon pop-yjet femra më të mëdha në botë. Artikulli nis...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com