E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet The Economist

Etiketim: The Economist

The Economist: Kur politikanët thërrasin “populli” – Zakonisht nuk është shenjë...

“Populli” ka qenë një nga thirrjet më të preferuara të atyre që janë në ose në ndjekje të pushtetit, por edhe një nga më...

The Economist: NATO dislokohet në Kuçovë. ”Syri” vëzhgues i Pentagonit në...

Dikur pjesë e Traktatit të Varshavës, Shqipëria së shpejti do të presë një bazë ajrore të NATO-s. Vetëm pëllumbat i përdorin tani për tani...

The Economist: Salvini, njeriu më i rrezikshëm në Europë

Si mund të zbehen kërcënimet që Matteo Salvini paraqet ndaj euros? Duhet të ketë një marrëveshje midis Komisionit Europian dhe Italisë, shkruan The Economist. Më...

“Vendi në kaos”/ Godet prestigjozja britanike, një ditë para zgjedhjeve shkrim...

Situata problematike dhe ngërçi politik i krijuar në Shqipëri, ka marrë sërish faqet e para të shtypit të shkruar ndërkombëtar. Këtë herë ka qenë...

The Economist: Shqipëria është një rrëmujë

Revista prestigjioze ‘The Economist’ i ka dedikuar një shkrim situatës politike në Shqipëri. Artikullin e publikuar ditën e djeshme, ajo e nis me pankartat që...

Shqipëria në sytë e “The Economist”: Vendi është një rrëmujë!

Revista prestigjioze ‘The Economist’ i ka dedikuar një shkrim situatës politike në Shqipëri. Artikullin e publikuar këtë të enjte ajo e nis me pankartat...

Analiza e The Economist: Ç’pritet të ndodhë me Kosovën në takimin...

Në datën 29 prill, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, si dhe...

‘The Economist’ vlerëson me zero pikë Shqipërinë. Ja arsyeja

Shqipëria nuk ofron asnjë të dhënë të saktë për dhunën seksuale ndaj fëmijëve. Një studim ndërkombëtar e ngel Shqipërinë në klasë, duke i dhënë ‘0’...

The Economist “ngel në klasë” Ramën: Shqipëria nuk di të qeverisë!

Shqipëria u rendit në vendin e 76 në botë në Indeksin e Demokracisë të publikuar nga The Economist. Në raport me një vit më...

The Economist: Mafia shqiptare një mit, nuk janë të strukturuar

John Macris po largohej nga shtëpia e tij në periferi të Athinës në bregdetin Voula më 31 tetor të vitit të kaluar kur një...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com