Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Samiti i Berlinit, Thaçi: Me fjalime boshe dhe pa gjë konkrete

Në një intervistë për prestigjozen Financial Times, Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka komentuar Samitin e Berlinit. Thaçi ndalet edhe te takimi i lidervë në...

Kim Mehmeti: Europa do “zhgënjehet” me Ramën e Thaçin si me...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur, Kim Mehmeti, gjatë një interviste mëngjesin e sotëm në emisionin “Wake Up” ka komentuar mes të tjerave, edhe rezultatet...

Pas kthimit nga Berlini, Thaçi: Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë pa kushte,...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media pas kthimit nga Berlini, ka folur për pozicionin e Kosovës. Ai ka thënë se...

Samiti i Berlinit, Edita Tahiri: Thaçi dhe Rama humbën, gabuan historikisht!

Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri tha se samiti i Berlinit i jep fund idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë....

Berlin, Thaçi dhe Vuçiç shtrëngojnë duart

Takimi i Berlinit i organizuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron, me udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë...

Thaçi paralajmëron serbët: Nëse largoheni nga Policia e Kosovës, nuk ktheheni...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar serbët e Kosovës që nëse dalin nga institucionet e Kosovës, e sidomos nga Policia, ata nuk do...

Thaçi: Serbia duhet të japë përgjegjësi për krimet e kryera në...

Forcat serbe kanë kryer gjenocid në Kosovë dhe krimet e tyre ndaj popullatës civile nuk do të harrohen kurrë, tha presidenti i Kosovës, Hashim...

Thaçi: Vrasja makabre në Bazel ka tronditur Zvicrën e Kosovën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka reaguar ndaj vrasjes së 7-vjeçarit në Zvicër. Përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook”, Kreu i...

Marrëveshja Kosovë-Serbi mund ta shfuqizojë Rezolutën 12 44

Arritja e një marrëveshjeje eventuale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e cila do ta zgjidhte kontestin ndërmjet dy vendeve, do të kërkojë edhe formalizimin e...

Vuçiç, pesimist për marrëveshje me Kosovën

Pas tarifës, tani pengesë për rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës është edhe platforma e miratuar nga Kuvendi i Kosovës. Presidenti i Serbisë...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas 80 viteve!

Nga Ylli Dylgjeri Qemal Stafës, nuk i ndahen Minxhozët edhe pas... 80 viteve! Pas një debatit institucional Kryeministri-FSHF, e më...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com