Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Dekriminalizimi edhe në Kosovë: Thaçi: Personat nën hetim jashtë institucioneve

Institucionet e Kosovës nuk duhet të kenë poste për njerëz nën hetime, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Njerëzit nën hetime, të mos lejohen...

Thaçi: Vuçiq mund të bëj fushatë, por Kosova do ta ketë...

Kosova nuk do të konsultohet për interesat e saj strategjike me Serbinë, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente, ai i ka...

Iniciativa e Iniciativa e Thaçit për ushtrinë e Kosovës, merr goditjen...

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës, në heshtje, i ka dhënë ‘goditje’ iniciativës së presidentit Hashim Thaçi për transformimin e Forcës së Sigurisë (FSK) nëpërmjet ligjit....

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

Koalicioni qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sipas analistëve, kohët e fundit ka humbur koordinimin dhe ka ndryshuar balancën...

Kë po e kërcënon Thaçi me dorëheqje?

Një deklaratë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për “dorëheqje në rast të mosvotimit të Ushtrisë së Kosovës”, është parë nga njohës të rrethanave...

Kosovë/ Reforma zgjedhore e iniciuar nga Presidenti Thaçi, drejt dështimit

Reforma zgjedhore e iniciuar nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e cila ishte paraparë që të përfundonte në pranverë është duke shkuar drejt dështimit. Ndonëse...

Burime diplomatike paralajmërojnë Thaçin: Llogaritë për ushtrinë, do të të dalin...

Veprimet e fundit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, po shikohen me pakënaqësi të madhe jo vetëm tek ambasadorët e vendeve perëndimore në Prishtinë,...

A ka Kosova buxhet për të formuar ushtri?

Nëse sigurohet mbështetja politike ndërkombëtare, Kosova ka kapacitete të mjaftueshme materiale për të themeluar ushtrinë sipas standardeve të NATO-s, thonë zyrtarë të Qeverisë së...

Qeveria reagon për FSK: Thaçi ka bërë planin pa dijeni të...

Qeveria e Kosovës, posa të marrë nga Kuvendi Projektligjin me të cilin propozohet që FSK-së t’i jepet roli i ushtrisë, do ta trajtojë sipas...

Thaçi uron për 8 Mars: Gratë, simbol i zhvillimit dhe qytetërimit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka uruar gratë me rastin e 8 Marsit, ditës së tyre. Me anë të një postimi në "Facebook", Thaçi...

EDITORIAL

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve...

FORUM

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com