E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Resort superluksoz me çmime marramendëse, ja ku po pushon presidenti Thaçi

"Një plazh i tërë, vetëm për Hashim Thaçin. Një natë në hotelin superluksoz në Bodrum kushton 5600 euro". Kështu shkruan gazeta e kryeqytetit serb ‘Blic’,...

Në Hagë janë thirrur mbi 40 persona nga Kosova. Në listë...

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Kryetarja e Lëvizjes Europiane të Serbëve të Kosovës, Rada Trajkovic, thotë se presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe kryetari i...

VIDEO që Hashim Thaçi s’do donte ta shihte kurrë/ Ja çfarë...

Prej javësh është folur shumë rreth raporteve të ish-kryeministrit dhe ish-presidentit të Shqipërisë, Sali Berisha, me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, konkretisht komandantin legjendar Adem...

Thaçi: Kryeministri Zaev më kërkoi falje mua dhe Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe...

Krimet në Kosovë, Thaçi i ashpër me ndërkombëtarët: Keni dështuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  teksa ka kujtuar 20-vjetorin e vrasjes së tre vëllezërve Yll, Agron e Mehmet Bytyqi tha se drejtësia ndërkombëtare ka...

RAPORTI I PLOTË- Fondacioni Soros kërkoi që minierat e Trepçës t’i...

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al ka...

Presidenti Thaçi i shkon në zyrë Kryeministrit Rama: Ja për çfarë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkuar në kryeministri për të zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk dihet se kush është tema e...

Samiti Brdo-Brijunit, Thaçi shtrëngon duart me Vuçiç (FOTOLAJM)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shtrënguan duart në samitin Brdo-Brijunit që po mbahet në Tiranë. Presidenti i Shqipërisë,...

Haradinaj: Thaçi, Vuçiç dhe Rama kanë diskutuar për shkëmbim territori

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke folur për marrëveshjen përfundimtare me Serbinë, tha se ekziston një dyshim i bazuar që presidenti Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë...

Ndryshimi i kufinjve, Islami: Projekti Rama-Thaçi-Vuçiç i dështuar, është skenar me...

Në një intervistë për ''Koha Jonë'', ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, u pyet edhe për çështjen e kufinjve Kosovë-Serbi dhe përfshirjen  e Kryeministri Edi...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com