E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Terror

Etiketim: terror

Pse fëmijët e pasur bëhen terroristë?

Ministri i Mbrojtjes i Sri Lankas, Ruwan Wijewardene tha të mërkurën se shumica e terroristëve që vranë së paku 359 njerëz në kisha dhe...

“Zgjidhja”: Qeveria bën terror te Bregu i Lumit

Lidhur me ngjarjet që u shënuan sot me banorët e Bregut të Lumit të cilëve po u shemben banesat pa u kompensuar, ka reaguar...

Skandal, Policia bllokon gazetaren në transmetimin LIVE (VIDEO)

Situata në ''Bregun e Lumit'', ka kaluar në situatë në jashtëzakonshme. Pas dhunës së ushtruar tek banorët sipas opozitës, këtë herë Policia e Shtetit...

Terror, përleshja mes shqiptarëve përfundon e përgjakshme

Pasditja e së premtes në Rutigliano, një qytet në provincën e Barit, është shoqëruar ne terror pas një përleshje të dhunshme mes të paktën...

“Hidhni gjithçka, largohuni menjëherë, aeroplani me 188 pasagjerë do të shpërthejë”

Pasagjerët në një aeroplan nga Pekini në Los Anxheles u urdhëruan që të evakuohen menjëherë mes frikës se avioni do të "shpërthejë" pas një...

Terror në Strasburg, europarlamentarët “ngujohen” brenda PE-së

Një person raportohet të ketë vdekur, nëse 6 të tjerë janë plagosur pas të shtënave të mbrëmjes së të martës pranë një tregu Krishtlindjeje...

“Terrori” në Tiranë

Teatri filozofik, ai që ve publikun në mendime, që nuk ka asnjë mjet ndihmës përveç mjeshtërisë së aktorit, janë zgjedhur nga regjisori Gëzim Kame...

Katër familjet mafioze që sundojnë Shkodrën

Një vit më parë, Fabian Zhilla dhe Besford Lamallari,  aktualisht zv.ministër i Brendshëm, publikuan librin: ''Evoluimi i Strukturave të organizuara kriminale në Shqipëri'', që sot...

Antiterrori, 14 të arrestuar në Itali. Financonin grupin “Al Nusra”

Dy hetime të ndara të policisë dhe “Guardia di Finanza”-s së Sardenjës dhe Lombardisë, të koordinuara nga Prokuroria Kombëtare, dolën në përfundimin se të...

Rama terror psikologjik mbi fëmijët e prokurorëve që po hetojnë Tahirin

''Rama ushtron terror psikologjik me fallangat e tij krimit ndaj fëmijëve në shkollë të prokurorëve të Saimir Trafikut'', kështu i shkruan qytetari digjital ish-kryeministrit...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...