E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

“Djersë të ftohta” nga tërmeti, zbulohet zyrtarisht numri i tifozëve francezë...

Franca do të ketë tifozë sonte në mbrëmje ndaj Shqipërisë, teka mediat franceze kanë hedhur poshtë informacionet se në “Air Albania” do të jenë...

Shkolla e dëmtuar nga tërmeti, fëmijët shkojnë në fshatin fqinj

150 fëmijë të fshatit Shtodhër në Kavajë, udhëtojnë çdo ditë drejt shkollës së Helmasit, në fshatin Kazaz për të zhvilluar mësimin në orët e...

Veliaj: Tirana u ringrit në këmbë në kohë rekord pas tërmetit

Një pjesë e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti në Tiranë do të jenë gati për banim deri në festat e nëntorit. Shtëpia e Sefer Poçit...

Tërmeti në Korçë, shumë banesa të dëmtuara në Vidohovë dhe Qafëzezë

Shumë banesa në Vidohovë dhe Qafëzezë janë të pabanueshme nga tërmeti i një dite më parë në Korçë. Kurse për shtëpitë që kanë dëmtimet...

BE ndihma, Xhaçka: Godinat e shembura do të rindërtohen. Soreca: Shqipëria...

4 vende anëtare të Bashkimit Evropian si dhe 2 vende të tjera joanëtare u solidarizuan menjëherë për t’i ardhur në ndihmë familjeve shqiptare të...

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.8

Bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit të javës së kaluar me magnitudë 6.8, në Provincën Maluku të Indonezisë, është rritur. Sipas gazetës “Tempo”, Drejtoresha...

Tërmeti me magnitude 5.1 godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 ka goditur mëngjesin e sotëm Turqinë. Lëkundjet e forta që kanë rënë rreth orës 7:44 minuta, me orën...

4 pallate dhe dhjetëra banesa shpallen të pabanueshme në Durrës, 1700...

Katër pallate dhe dhjetra banesa janë shpallur të pabanueshme, ndërsa 1700 shtëpi kanë pësuar dëme nga lekundjet e tërmetit me magnitudë 5.8 ballë që...

U shkatërrua nga tërmeti, shtëpia e familjes me 7 anëtarë do...

Pas tërmetit të së shtunës, familja me 7 anëtarë e Mynyr Stafës në Picallë të Petrelës po i kalon ditët dhe netët tek të...

Tërmeti shkatërrues, mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e para nga Bashkimi Evropian

Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e parë të Bashkimit Evropian për familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Pas aktivizimit të Mekanizmit të Mbrojtjes...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...