Ballina Etiketimet Termetet

Etiketim: termetet

Rreziku nga tërmetet, ndryshon ligji – Kontroll teknik të gjitha objekteve...

Objektet me moshë më të madhe se 50 vjeçare do t’i nënshtrohen kontrolleve të imta teknike, me fokus të veçantë të ndërtimet ku qytetarët...

Greqia ndihma për familjet e dëmtuara nga tërmetet dhe përmbytjet e...

Republika e Greqisë, duke iu përgjigjur menjëherë thirrjes së Autoriteteve Shqiptare, dërgon ndihmë humanitare në Tiranë për përballimin e pasojave  dhe lehtësimin e të...

Tërmetet shkundën Shqipërinë/ Greqia na del krah, ofron ndihma për shqiptarët...

Si pasojë e tërmeteve të fuqishme që goditën Shqipërinë, vendet fqinje janë ofruar të na dalin në krah. Kështu Greqia është ofruar të ndihmojë shtetin...

Tërmetet dhe përmbytjet, Pojana: Institucionet shtetërore duhet të dalin përtej retorikës...

Anëtari i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka zhvilluar një vizitë në zonat e prekura nga përmbytjet në njësinë administrative numër 8. Situata nga përmbytjet...

Tërmetet, lumë kërkesash për riparimin e godinave

Pasojat që la tërmeti i 21 shtatorit dhe lëkundjet që vijojnë, janë të mëdhaja. Në pjesën më të madhe të godinave shtetërore nuk ka...

Tërmetet, 90 % e objekteve të inspektuara nuk kanë probleme serioze

Grupet e inspektimit kanë zbritur në terren  për të kontrolluar dëmet e shkakatuara nga lëkundjet e tërmetit. Kreu i Institutit të Ndërtimit bëri me...

Tërmetet, Çako paralajmëron standarde të reja për ndërtimet. Ja pse nuk...

Kreu i Emergjencave Civile, Hako Çako në një lidhje direkte për emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se analiza që ka filluar qeveria pas...

Tërmetet dhe përmbytjet, LSI: Gati të ndihmojmë banorët, ja çfarë tregoi...

Lëvizja Socialiste për Integrim është solidarizuar me banorët e prekur nga tërmetet dhe përmbytjet. Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, thekson se partia e tij...

Duka: Hiqni dorë nga spektakli i mensave, hapni rrugën ekspertëve dhe...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, në një shënim në facebook, i ka kërkuar qeverisë që të shmangë spektaklin e mensave dhe ti...

Shahini: Nesër ora e parë e mësimit do nisë me 1...

Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht. Në një deklaratë për shtyp, ministrja...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...