E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Tërmet

Etiketim: tërmet

Prapë tërmet, 4.4 ballë

Një tjetër tërmet me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter u ndje mbrëmjen e sotme. Lëkundjet u regjistruan në orën 21:54 dhe u ndjenë për...

VIDEO/ Banesa rrezikon t’i shembet, qytetari në ballkonin e shtëpisë refuzon...

Personi që shihni në video dhe qëndron në ballkon ka thyer urdhrin e policisë për të ndaluar dhe është shmangur me makinë duke ardhur...

“Shikoni çfarë shkatërrimi”, Basha publikon foto nga Shkozeti: Banorët janë të...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka shpërndarë pamje nga Durrësi dhe Shkozeti, ndërsa thotë se banorët në këtë zonë janë të lodhur, të tronditur,...

Thirrjet rrëqethëse të banorëve: S’ka ndihma për ne, policët i japin...

Kur solidarideti është i madh, banorët e prekur nga tërmeti shkatërrues në Durrës, nuk po marrin ndihma. Banorët janë konfliktuar me personat përgjegjës për...

Shahini: Kontrolluam 200 shkolla, kopshte e çerdhe. Nesër vendoset për rifillimin...

Mësimi në të gjitha shkollat në Shqipëri është pezulluar, kjo prej lëkundjeve të fuqishme të tërmetit me magnitudë 6.4, që preku vendin tonë. Ministrja e...

”O zemër, o zemër, eja në hotel”, Rama grindet me banorët

Kryeministri Edi Rama ka parë nga afër dëmet në fshatin Bubq në Krujë. Gjatë takimeve me banorët, ata i janë ankuar kryeministrit për mungesën...

Familja Lala, epitoma e një tragjedie kombëtare

Familja Lala u shua me rrënimin e vilës 5-katëshe në zonën e ish-Kënetës në Durrës. 8 familjarë humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26...

EMSC: Tërmeti i fundit 2.6, vijon ulja e pasgoditjeve

Qendra Evropiane Mesdhetare e sizmologjisë, ka njoftuar se në Shqipëri është ulur numri i pasgoditjeve 24 orët e fundit si dhe magnituda e tyre. Duke...

Si përgatitet Japonia ndaj tërmeteve

Japonia ka përjetuar mjaftueshëm katastrofa natyrore sa për t’u përgatitur si duhet. Kur merr numrin e katastrofave natyrore, plus dendësinë e popullsisë dhe e...

Basha viziton të strehuarit në hotelet e llixhave: Mirënjohje për zemërgjersinë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, mëngjesin e kësaj të shtune, është gjendur pranë të prekurëve nga tërmeti tragjik, që janë strehuar në holetet e...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...