E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Tërmet

Etiketim: tërmet

Nuk ndalen lëkundjet sizmike në vend, ja qyteti ku ra tërmet...

Nuk ndalen lëkundjet sizmike në vendin tonë, edhe pse tashmë me një magnitudë më të dobët. Qyteti i fundit ku janë ndjerë lëkundjet e tërmetit...

“Tërmet i fortë në Shqipëri, dridhet dhe Kosova”, mediet italiane: Lëkundja...

Mediet italiane kanë raportuar për tërmetin me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter, që tronditi qytetin e Korçës, mëngjesin e sotëm, dhe që u ndje...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në Korçë

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në Korçë, duke shkaktuar panik tek banorët. Sipas të dhënave epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi, 18 km...

Zona sizmike ende aktive, tjetër tërmet ra sot në Shqipëri

Pasi tmerri i madh kaloi, lëkundjet sizmike janë ende aktive në vendin tonë, por fatmirësisht me intensitet të ulët. Lëkundje tërmeti janë ndier sot rreth...

Tërmeti trondit Rodosin dhe bregdetin turk

Një tërmet me magnitudë 4,4 në shkallën Rihter ka rënë në orën 12:06 pas mesnatës në zonën detare midis Rodosit në Greqi dhe bregdetit...

Rikthehet paniku i tërmeteve në Greqi, dy lëkundje godasin vendin në...

Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi. Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin...

Tërmet dhe përmbytje njëherësh, dy goditje brenda ditësh në Japoni

Bashkë me përmbytjet, një tërmet i magnitudës 5.3 ka shkundur Japoninë, teksa vendi përpiqet t’i bëjë ballë stuhisë më të fuqishme në 60 vitet...

Katari ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Ambasada e Katarit i është përgjigjur thirrjes së Bashkisë Tiranë për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Erion Veliaj dhe ambasadori...

Tërmeti i fortë “shkund” Italinë, njerëzit në panik vrapojnë nëpër rrugë

Pas Shqipërisë, Greqisë dhe Turqisë, një tërmet i fortë ka goditur edhe Italinë, duke rikthyer frikën dhe panikun në Mesdhe. Mediet fqinje raportojnë se...

Floqi në mëshirë të fatit

Paçka se kanë kaluar 4 muaj që kur banorëve të Floqit iu dëmtuan shtëpitë, për ta nuk ka ndryshuar asgjë. Puna për rikonstruksionin e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com