E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Tepelene

Etiketim: Tepelene

Foto/ Kur populli Tepelenës protestoi në OKB për vrasjen e Nexhipit

Si i përcolli qeveria shqiptare nëpërmjet gazetës “Bashkimi” ngjarjet e gushtit të vitit 1949 ku në kufirin jug-lindor forca të shumta qeveritare greke të...

Prapaskenat në PS/ Deputeti nxjerr të palarat: Si e harroi Rama,...

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se Rama ka shkëputur çdo lidhje me Partinë Socialiste, dhe këtë...

Atentat ndaj 30 vjeçarit në Tepelenë

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur në kthesën e  fshatit Turan ku automjeti i drejtuar...

Vdes i dënuari në burgun e Tepelenës

Një i dënuar në burgun e Tepelenës ka ndërruar jetë. Ai është Artur Zhupa 50 vjeç, ndërsa nga të dhënat e para mësohet se...

Aksident me vdekje në Tepelenë

Një aksident me pasojë vdekjen është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas policisë, një mjet ka dalë nga rruga në segmentin...

Rrëshqitjet në aksin Memaliaj-Tepelenë, ARRSH: Nis puna për rehabilitimin, ndërhyrjet që...

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se ka nisur puna te rrëshqitja në aksin Degëzim Memaliaj-Tepelenë. Sipas ARRSH-së, nga inspektimet rutinë të kontraktorit është konstatuar rrëshqitja...

Digjet makina e shefit të Krimeve, detajet e para nga policia

Një makinë është përfshirë nga flakët në Tepelenë sot rreth orës 5 të mëngjesit, në lagjen “15 tetori”. Raportohet se makina i përket shefit...

Helmohet një familje në Tepelenë, pas konsumit të peshkut përfundojnë në...

Pesë persona të një familje në Tepelenë kanë përfunduar në spital pasi konsumuan peshk. Metulla Dervishi, Dervish Dervishi, Xhevahir Kuci, Gentjana Dervishi dhe djali 20...

Përplasje TRAGJIKE e autobusit me makinën në Tepelenë/ Gruaja vdes në...

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në në aksin Tepelenë – Krahës, ku një autobus i linjës Sarandë-Elbasan është përplasur me një mjet...

Arrestohen 2 “skifterë” në Tepelenë, 2 të tjerë në kërkim

Policia e Tepelenës ka arrestuar në flagrancë dy shtetas të akuzuar për veprën penale të vjedhjes, ndërkohë është në ndjekje edhe të dy personave...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com