E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Tenisi

Etiketim: Tenisi

Arsyeja pse topat e tenisit i shikoni si të verdhë dhe...

Tenisi është një ndër sportet më të bukura dhe të parapëlqyera, kryesisht nga femrat. Por shumë herë janë ngritur pyetje mbi ngjyrën e topit...

I dha leksione tenisi Nadal-it, Fognini: Shpresoj të festoj Pashkë të...

Fabio Fognini është supriza e turneut të Montecarlos. Tenisti italian kaloi në finalen e turneut, pasi mori një fitore fantastike në fushën me dhe. Në...

Tenisi “pushton” botën, Federer dhe Serena Williams shpallen “Sportistët e Vitit”

Tenistët Roger Federer dhe Serena Williams kanë fituar çmimet Laureus si “Sportisti dhe Sportistja më e mirë e vitit”, vlerësime që u dhanë sot...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...