E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Temperaturat

Etiketim: temperaturat

Si do jetë moti nesër? SHMU: Ja sa shkojnë temperaturat të...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak thotë se dita e premte në vend parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të herëpasherëshme me intesitet...

Vendi ku temperaturat janë aq të larta sa po instalohen kondicionerë...

Në Katar temperaturat janë aq të larta sa në këtë vend janë filluar të instalohen sisteme kondicionimi në vende të hapura për t’u siguruar...

Vera me e nxehtë, temperaturat thyejnë 400 rekorde

Rreth 400 rekorde të temperaturave më të larta të kohërave janë thyer në hemisferën veriore gjatë verës. Sipas një analize të hollësishme, rekordet janë...

Temperaturat, si do të jetë fundjava dhe ditët në vazhdim

Lajme jo të mira për pushuesit këtë fundjavë. Sipas metereologëve temperaturat do të vazhdojnë njësoj sot dhe nesër. Moti do të jetë pjesërisht i kthjellët,...

I nxehti ekstrem mbi 41 gradë, si pritet të jenë temperaturat...

Prej fundjavës, temperaturat e ajrit kanë shënuar një rritje ekstreme në të gjithë territorin e vendit. Kështu, në disa qytete, përfshirë edhe Tiranën termometri...

Shqipëria do të “përvëlohet” sot, ja sa gradë do të shkojnë...

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë temperaturat do të jenë shumë të larta. Mësohet se vala e të nxehtit do të vazhdojë të shtrihet...

Nga nesër ndryshim drastik i temperaturave, s’ka më diell dhe plazh

Pas një periudhe të gjatë me temperatura të larta e mot me diell dhe të nxehtë; dita e nesërme rezervon një ndryshim drastik të...

Në Alaskë rekord historik, temperaturat shkojnë në 32.2 gradë

Vala e madhe e të nxehtit ka përfshirë edhe Alaskën, ku termometri është ngjitur të enjten në 32.2 gradë celcius, në qytetin e Anchorage,...

Reshje lokale, por temperaturat shkojnë deri në 30 gradë

E marta vijon me kthjellime e vranësira të herë pas hershme, por me shira të përkohshëm vetëm në zona të izoluara Lindore. Ndërsa e mërkura...

Qershori nisi me shira, ja kur do të ngrihen temperaturat

Megjithëse zyrtarisht jemi në stinën e verës, qershori duket si një zgjatim i majit, që u karakterizua nga shira dhe mot i paqëndrueshëm. Dita e...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com