E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Tedi Blushi

Etiketim: Tedi Blushi

Zëdhënësi i Presidentit: Balla i shqetësuar për projektligjin që do kthehet...

Presidenti Ilir Meta riktheu për shqyrtim në Kuvend ligjin për disa shtesa dhe ndryshime në Kodin Penal, me argumentin se janë vërejtur disa çështje të...

193 ligje në dy vite, Presidenca: Nuk dekretohen nisma anti Kushtetuese

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit, ka paraqitur sot një bilanc të gjithë ligjeve që  ka kaluar në shqyrtim ky institucion që nga marrja e...

Presidenca, Ministrisë së Mbrojtjes: Papagajtë s’kanë nevojë për fakte

Ministria e Mbrojtjes, një nga institucionet që publikoi në media letrën konfidenciale të Presidentit për marrjen e masave për fatkeqësitë natyrore, ka reaguar sot...

Takim Rama-Meta? Zëdhënësi i Presidentit: Thashethem plazhi

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, i ka cilësuar thashetheme plazhi lajmet për një takim të mundshëm mes kreut të shtetit dhe kryeministrit. I...

“Minë me sahat”, Tedi Blushi tallet me deputeten e PS

Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës ka reaguar ndaj deklaratave që ka bërë sot deputetja e PS, Ermonela Felaj në “Top Channel”. Në një...

Tedi Blushi tallet me Rudina Hajdarin: Po shpërdoron me mbiemrin, derisa...

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, përmes rrjeteve sociale shpreh zhgënjimin e tij, që Rudina Hajdari nuk po e respekton "heshtjen zgjedhore" të partisë së...

Vendimi i Kolegjit, reagon Presidenca: Asnjë surprizë nga skeçi i radhës

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit të Republikës ka reaguar për vendimin e marrë nga Kolegji Zgjedhor, i cili njeh procesin elektoral të 30 qershorit. Në...

Përdhosja e flamurit kombëtar nga PS. Presidenca: Distancohuni nga aktet provokuese

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka reaguar për përdhosjen e flamurit kombëtar dje në mitingun e Partisë Socialiste në Shkodër. Pas takimit...

Zëdhënësi i Presidencës: Mocioni i bandave dhe oligarkëve do marrë përgjigjen...

Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ka reaguar ndaj sulmeve që Partia Socialiste dhe zyrtarë të qeverisë kanë bërë këto ditë...

Presidenca: Dekretet e kreut të shtetit gjykohen vetëm nga Gjykata Kushtetuese

Këshilltarët e Presidentit Ilir Meta në një deklaratë për mediat, e cilësuan seancën e sotme në Kuvend si një zhvillim që nuk i shërben...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com