E shtunë, Gusht 24, 2019
Ballina Etiketimet Tedi Blushi

Etiketim: Tedi Blushi

Zëdhënësi i Presidentit: Zgjedhjet në Shkodër vetëm më 13 tetor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pasi Valdrin Pjetri hoqi dorë nga marrja...

Blushi tallet me “të çmendurën” E.: Pas doganave kërkon t’i nxjerrë...

Pasi Presidenti i Republikës, Ilir Meta rrëzoi dy nene të ligjit për PPP-të, do të reagonte qeveria përmes ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me...

Zëdhënësi i Presidentit: Balla i shqetësuar për projektligjin që do kthehet...

Presidenti Ilir Meta riktheu për shqyrtim në Kuvend ligjin për disa shtesa dhe ndryshime në Kodin Penal, me argumentin se janë vërejtur disa çështje të...

193 ligje në dy vite, Presidenca: Nuk dekretohen nisma anti Kushtetuese

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit, ka paraqitur sot një bilanc të gjithë ligjeve që  ka kaluar në shqyrtim ky institucion që nga marrja e...

Presidenca, Ministrisë së Mbrojtjes: Papagajtë s’kanë nevojë për fakte

Ministria e Mbrojtjes, një nga institucionet që publikoi në media letrën konfidenciale të Presidentit për marrjen e masave për fatkeqësitë natyrore, ka reaguar sot...

Takim Rama-Meta? Zëdhënësi i Presidentit: Thashethem plazhi

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, i ka cilësuar thashetheme plazhi lajmet për një takim të mundshëm mes kreut të shtetit dhe kryeministrit. I...

“Minë me sahat”, Tedi Blushi tallet me deputeten e PS

Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit të Republikës ka reaguar ndaj deklaratave që ka bërë sot deputetja e PS, Ermonela Felaj në “Top Channel”. Në një...

Tedi Blushi tallet me Rudina Hajdarin: Po shpërdoron me mbiemrin, derisa...

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, përmes rrjeteve sociale shpreh zhgënjimin e tij, që Rudina Hajdari nuk po e respekton "heshtjen zgjedhore" të partisë së...

Vendimi i Kolegjit, reagon Presidenca: Asnjë surprizë nga skeçi i radhës

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit të Republikës ka reaguar për vendimin e marrë nga Kolegji Zgjedhor, i cili njeh procesin elektoral të 30 qershorit. Në...

Përdhosja e flamurit kombëtar nga PS. Presidenca: Distancohuni nga aktet provokuese

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka reaguar për përdhosjen e flamurit kombëtar dje në mitingun e Partisë Socialiste në Shkodër. Pas takimit...

EDITORIAL

 “Dosja e Dibrës”, test edhe për ambasadorët e huaj

-Kur dëgjon përgjimet e Dibrës, të publikuara nga gazeta gjermane “Bild”, kupton dhe mënyrën sesi qeveria, PS,...

FORUM

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...

Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz

Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com