E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Teatrit Kombëtar

Etiketim: Teatrit Kombëtar

Aktivisti për mbrojtjen e Teatrit i kthehet Ramës: Hajde “mjeshtër”, hapi...

Pedagogu i gazetarisë dhe një ndër aktivistët e Aleancës qytetare për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar Ervin Goci, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur...

Rama reagon me Ndriçim Xhepën: Godina e Teatrit, një turp kombëtar

Kryeministri Edi Rama ka sjellë një tjetër artist të skenës shqiptare si mbështetës të prishjes së Teatrit Kombëtar. Rama publikon mesazhin e aktorit të njohur...

“Unë shkela mbi dinjitetin tim”, thirrja e fortë e Radojës: Ai...

I ardhur nga qyteti i Durrësit për të mbështetur kauzën e artistëve kundër rrëzimit të Teatrit Kombëtar, artisti Guljelm Radoja u ka bërë thirrje...

VIDEO LIVE/ Protesta e artistëve te Teatri Kombëtar

Qytetarët kanë tentuar mbrëmjen e sotme të shkojnë në ndihmë të artistëve që janë ngujuar në godinën e Teatrit Kombëtar dhe kundërshtojnë prishjen e...

Vijojnë përpjekjet për shembjen e Teatrit Kombëtar, kërkohet ndërpreja e ujit...

Vijojnë përplasjet dhe provokimet e policisë, në drejtim të qëndresës së artistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Gjatë mesditës së sotme në sheshin e Teatrit...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët kallëzim në Prokurori

Ditën e djeshme, katër prej aktivistëve të “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” kanë dorëzuar një kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës ndaj heqjes së...

Thirrja e Berishës: Qytetarë, dilni mbroni me çdo çmim Teatrin Kombëtar

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ashpër në një postim të fundit në profilin e tij në facebook, ndaj shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar...

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota deputetët socialistë miratuan ndryshimet në ligjin për...

FOTOLAJM/ Protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar mbërrin në stadiume

Protesta për mbrojtjen e Teatrit nuk ju përket më vetëm artistëve dhe një grupi qytetarësh, por i përket gjithë shqiptarëve. Mbrëmjen e sotme, ndërsa ishte...

Protesta për Teatrin Kombëtar, 1 minutë heshtje për Fadil Hasën e...

Në protestën e ditës së sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, që zhvillohet çdo ditë në orën 19:00, u mbajt 1 minutë heshtje për...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com