E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Një vit protestë, aktorët: Teatri nuk preket

Protesta e artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të një godinë të re ka mbushur...

Prishja e Teatrit, “La Republica”: Ish-artisti Rama, dështim monumental

Gazeta italiane “La Republica” ka shkruar një artikull për çështjen e Teatrit Kombëtar dhë për mënyrën sesi do qeveria që ta shembë. Sipas artikullit të...

“Do të kërcasin prangat një ditë”, aktori paralajmëron Ramën: Do ti...

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në Fax News foli mbi rezultatet që solli rezistenca e protestës për Teatrit Kombëtar. Sipas tij protesta për...

PS mbyll lojërat e fatit dhe i hap rrugë ndërtimit të...

Ashtu siç ishte parashikuar, ligji për "Lojërat e fatit", i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove dhe basteve pas 31 dhjetorit,...

“Teatri”/Rrëzohet dekreti i Presidentit, dërgohet për votim në Kuvend

Dekreti i Presidentit, Ilir Meta mbi ligjin për Teatrin është rrëzuar. Pritet që dekreti të kalojë sot në seancë plenare për vulën e fundit. Në...

VIDEO/ Artistë dhe qytetarë marshojnë drejt Kryeministrisë në mbrojtje të Teatrit

Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Meta ktheu sërish ligjin...

“Teatri”, Meta ktheu në Kuvend, Balla: Ligjin do ta trajtojmë me...

Kreu grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar per dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili riktheu për herë të dytë në...

Presidenti kthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për Teatrin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin. Në dekretin e publikuar sot nga Presidenca për kthimin e ligjit, argumentohet...

Teatri, artistët letër të hapur Komisionerit Johannes Hahn

Aleanca për Teatrin, që është bashkimi i artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar i ka bërë një letër të hapur sot Komisionerit të zgjerimit...

“Teatri”, Budina: Rama nuk ka për të fituar, ja me sa...

"Shqiptarët do ta vënë kryeministrin Rama përballë vetes së tij, përballë çmendurisë, sepse ashtu është ai realisht’, kështu u shpreh regjisori, Robert Budina, në...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...