E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Teatri

Etiketim: teatri

Sherr tek Media, Vokshi: Kumbaro mungon, doni të vidhni me shpejtësi

Në mbledhjen e radhës së Komisionit të Medias mungesa e ministres Mirela Kumbaro, është kthyer në objekt debati mes deputetëve të pranishëm. Kryetarja e...

Shembja e Teatrit, Alibeaj-deputetëve të PS-së: Keni frikë burgun?

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar, është bërë ''mollë sherri'' në Komisionin e Ligjeve. Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj i kanë bërë thirrje kolegëve...

EMRAT/ Artistët në protestë, letër krerëve të shtetit: Teatri të rikonstruktohet

Artistët e pozicionuar kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar u kanë dërguar një letër të hapur krerëve të shtetit, që nga Presidenti i...

Kompania do marrë tokën e shtetit me vlerë 6 mln euro...

“Vlera e pronës shtetërore, përfshirë edhe godinat të angazhuara nga ana e shtetit shqiptar, është rreth 6 milionë euro, ndërsa vlera e godinës së...

VIDEO-LIVE/ Artistët sërish në protestë për të ndalur prishjen e Teatrit...

Artisët janë mbledhur sërish për të protestuar para Teatrit Kombëtar, për mos lejimin e prishjes së kiëtij institucioni dhe ndërtimin e Kullave. Protestës së artistëve...

Dokumenti i 1958: Gjendja e Teatrit Kombëtar është e atillë sa...

Kushtet e rrezikshme në të cilin punojnë artistët dhe aktorët në Teatrin Kombëtar është fakt që daton prej vitit 1958. Nevoja për një teatër...

Basha: Doja rikonstruksionin e teatrit, por arkitektët më bindën se duhet...

Në dëgjesën e djeshme me artistët dhe arkitektet, regjisori i njohur Altin Basha u shpreh se ndonëse fillimisht mbështeste idenë e rikonstruksionit të godinës...

Ema Andrea: Arsyet pse jam për Teatër të ri, njerëzit tremben...

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, aktorja Ema Andrea tha se ajo është për ndërtimin e një Teatri të Ri dhe se dëgjesat...

Neritan Liçaj braktis dëgjesën për Teatrin

Dëgjesa e organizuar nga Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj me artistë në njërën anë dhe inxhinierë, arkitektë e zjarrfikës, nisi me një deklaratë të...

Edhe sot Kumbaro nuk merr pjesë në dëgjesën për Teatrin

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, nuk do të marrë pjesë në dëgjesën e thirrur sot nga Komisioni i Edukimit për projektligjin e godinës së...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...